Fotoreportāža no Atēnām: Grieķi sāk iecienīt “humpalas”, pie bankomātiem rindas

Komentāri
Fotoreportāža no Atēnām: Grieķi sāk iecienīt “humpalas”, pie bankomātiem rindas
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Saasinoties finanšu situācijai Grieķijā, arvien populārākas kļūst lietoto apģērbu bodes, tautā dēvētas par “humpalām”. Apģērbu cenas te ir, sākot no 0,99 eiro, savukārt zīmolu veikali stāv tukši, no Atēnām ziņo TV3 žurnālists Jānis Zvērs.

Paši grieķi “humpalas” nodēvējuši par “outlet”, un cenas šajos veikalos ir visai zemas – sākot no 0,99 eiro par vienu apģērba gabalu. Vīriešu kreklu “outlet” veikalā var nopirkt par 3,5 eiro, novēroja TV3 Ziņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Zvērs Atēnās:

Slaveno modes namu veikali tikmēr ir tukši. Piemēram, Versace un Calvin Klein veikalā laikā, kad tur viesojās TV3, nebija neviena apmeklētāja.

Savukārt sātīgi paēst Grieķijā var, sākot no pieciem eiro. Par šo summu var remdēt apetīti, piemēram, nopērkot kebabu.

Vietējie Atēnās pārvietojas galvenokārt ar motocikliem un “rolleriem”, kas ir “lētāk un ērtāk”, ziņo J. Zvērs. Sabiedriskais transports, tostarp metro, Atēnās visiem ir pieejams par brīvu.

Tāpat TV3 Ziņas novēroja, ka pie bankomātiem Atēnās veidojas rindas. Jau ziņojām, ka patlaban Grieķijā bankas ir slēgtas, kā arī ierobežota bankomātu darbība. Iedzīvotājam ļauj vienā dienā izņemt no bankomāta vien 60 eiro, un tajos sāk pietrūkt banknošu – jo īpaši 50 un 20 eiro naudaszīmju.

Par spīti šā brīža grūtībām, liela daļa iedzīvotāju plānotajā referendumā tomēr gatavojas balsot pret kreditoru prasībām. Aptauju rezultāti ir pretrunīgi – viena no aptaujām liecina, ka pret balsos 54% bet par – vien 33 % aptaujāto, savukārt cita – ka pret balsos 43% bet par – 47% aptaujāto.

Skaties – Grieķijā krīzes cenas:

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – lai arī Grieķija ir viena soļa attālumā no finanšu kraha, aizvadītā protesta akcija, kurā piedalījās desmitiem tūkstoši pret parāda atdošanu noskaņotu grieķu, līdzinājusies lielam, pozitīvam festivālam. Tajā valdījusi pacilāta gaisotne un eiforija, radot sajūtu, ka grieķi dzīvo pavisam citā realitātē nekā pārējā Eiropa.

Aizvadītajā protesta akcijā piedalījušies aptuveni 10 tūkstoši grieķu, kas iestājas pret parāda atdošanu starptautiskajiem aizdevējiem. Grieķijas premjers Aleksis Ciprs aicināji svētdien gaidāmajā referendumā noraidīt starptautisko kreditoru priekšlikumus. Jau vēstīts, ka Grieķijasiedzīvotāji svētdien tiks lūgti balsot ar ”Jā”, lai atbalstītu kreditoru piedāvāto glābšanas programmu apmaiņā pret bargākiem taupības pasākumiem, vai ar ”Nē”, lai atbalstītu valdības pūliņus iegūt labākus nosacījumus.

Lasi vēl