FOTO: viesuļvētra Metjū izposta Haiti

Pievienot komentāru
FOTO: viesuļvētra Metjū izposta Haiti
AFP/LETA

Viesuļvētra Metjū, spēcīgākā vētra, kas skārusi Karību jūru gandrīz desmit gadu laikā, nodarījusi plašus postījumus Kubā un Haiti. Viesuļvētra, kas prasījusi arī vismaz 10 cilvēku dzīvības, tuvojas ASV teritorijai.

Šī viesuļvētra saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas aplēsēm ir radījusi lielāko humāno krīzi Haiti kopš postošās zemestrīces 2010. gadā. Spēcīgais vējš, kura ātrums brīžiem pārsniedza 60 metrus sekundē, nodarījis plašus postījumus gan pilsētām, gan zemnieku saimniecībām un piekrastes kūrortiem. Daudzviet vētra izraisījusi plūdus.

Kopējo vētras nodarīto postījumu apmēru šobrīd nav viegli aprēķināt, jo liela daļa Haiti ir palikusi bez telekomunikācijām, it īpaši dabas katastrofas vissmagāk skartajos rajonos. Tiek ziņots, ka vismaz divus cilvēkus nogalinājuši krītoši koki, bet vēl divi noslīkuši no krastiem izgājušajās upēs.

Vēl otrdien viesuļvētra Metjū tika kvalificēta kā ceturtās kategorijas viesuļvētra, taču šodien tā tika pārkvalificēta par trešās kategorijas vētru. Tās epicentrs trešdien no rīta bija nepilnu 200 kilometru attālumā no Longailendas Bahamu salās, tiek prognozēts, ka rītvakar tā būs pietuvojusies ASV Floridas štata austrumu piekrastei. Vēja ātrums šodien samazinājies, taču ASV viesuļvētru centrs brīdina, ka tuvāko dienu laikā tas pastiprināsies.

Foto

Lasi vēl