Komentāri

LNT Laika ziņu vīrs Kristaps Tālbergs devies uz Norvēģiju, kur viņš uzkāpis vienā iespaidīgajā un tūkstošiem tūristu iecienītajā Sprediķotāja klintī (norvēģu valodā – Prekestolen; angliski – Pulpit Rock).

”Es domāju, ka daudziem, ieraugot šo neparasto kalnu veidojumu, radīsies doma, ka šis noteikti ir jāredz dzīvē. Un dzīvē tas tik tiešām ir viens neparasts kalns!” stāsta K. Tālbergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš stāsta, ka uzkāpt pašā kalnā nav nekas īpaši ekstrēms, taču tā forma ir īpaša, pats kāpiens kalnā bijis vairāk nekā pārgājiens. Cilvēki spriež, ka tas savu neparasto formu ieguvis ledāju kušanas dēļ daudzu, daudzu gadu laikā.

Foto: Kristaps Tālbergs, LNT, speciāli Skaties.lv

Foto: Kristaps Tālbergs, LNT, speciāli Skaties.lv

Kristaps Tālbergs, LNT Laika ziņu moderators:

Visapkārt dzirdamas vismaz četras pasaules valodas. [..] Kad uzkāpj augšā, visi ir laimīgi un priecīgi. Vietējie norvēģi tur kāpj augšā gan lieli, gan mazi, gan līdzi ņemot suņus. Mazi tiek likti pie pašas klints malas, radināties pie tāda neliela ekstrēmisma. Vietējā norvēģu vadība ir domājusi par to, vai likt tur kādu margu, bet tad nonākuši pie secinājuma, kad tad jau visa daba ir jānorobežo. To viņi nevēlas darīt.

Klints atrodas vairāk nekā seši simti metru augstumā virs fjorda Lysefjorden, un interesanti, ka klints virsotne ir pilnīgi plakana, turklāt virsmas platība ir ievērojama – 25 reiz 25 metri.

Savdabīgo klinti ik gadu apmeklē aptuveni 150–200 tūkstoši tūristu. Līdz ar to Sprediķotāju klints ir viena no iecienītākajām tūristu vietām Norvēģijā.

Aplūko fantastiskās fotogrāfijas!

Skaties arī video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl