FOTO, VIDEO: Francija vairs nav tāda, kā agrāk – armijas vīri patrulē Strasbūrā, cilvēki kļuvuši piesardzīgāki

Pievienot komentāru
FOTO, VIDEO: Francija vairs nav tāda, kā agrāk – armijas vīri patrulē Strasbūrā, cilvēki kļuvuši piesardzīgāki
Foto: Skaties.lv

Eiropas Ziemassvētku galvaspilsēta un arī Eiropas Savienības galvaspilsēta Strasbūra šogad svētkus svin mazliet citādākā noskaņā – pēc Parīzes teroraktiem par ierastu parādību pilsētā kļuvuši armijas vīri ar automātiem un pastiprināta policijas kontrole. Taču, kā novēroja portāls Skaties.lv, gluži kā spītējot terora draudiem, lai arī tramīgi – gan vietējie, gan tūristi bauda Ziemassvētku noskaņu vecpilsētā.

Tas, ka kopš 13. novembra teroraktiem Francijas galvaspilsētā Parīzē arī Eiropas Savienības galvaspilsētā Strasbūrā ieviesti stingri drošības pasākumi, nojaušams jau Vācijā – Frankfurtes lidostā. Tur pie izlidošanas un ielidošanas “vārtiem” uz un no Strasbūras “rosās” divi bruņoti policisti. Viņi pēta ielidojušo gaisa kuģi no attāluma un pēc tam – neuzkrītoši nopēta katru no Strasbūras ielidojušo pasažieri, novēro Skaties.lv.

Savukārt, jau ielidojot Strasbūras mazajā lidostā, visiem pasažieriem tiek pārbaudītas pases. Tālāk, – atbraucējus “sagaida” trīs armijas vīri, bruņojušies ar automātiem. Vēlāk ar automātiem bruņojušies karavīrus visai bieži var redzēt arī pie dzelzceļa stacijas, pilsētas ielās un pie ieejas Vecpilsētā.

Franči – skumji un bažīgi

Eiropas galvaspilsēta dienas laikā pirms šiem Ziemassvētkiem ir “patukša”, atzīst arī paši vietējie. “Ziemassvētku tirdziņš ir tukšāks nekā citus gadus, ielas ir tukšas – cilvēki negrib iet ārā – tas ir saistībā ar terorisma draudiem. Visur ielās patrulē karavīri,” portālam Skaties.lv atzīst vietējais strasbūrietis Klods, kurš novērojis, ka ne vien vietējie, bet arī tūristi tagad Eiropas galvaspilsētai met līkumu. Klods gan uzskata, ka drošības pasākumi ir pārspīlēti, un, runājot par notikušo Parīzē, viņa acīs manāmas skumjas – tagad vairs nav tā kā agrāk.

“Varbūt Parīzē ir kādi draudi, taču, šeit – es nedomāju. Tomēr cilvēki ir piesardzīgi un tik daudz ārā neiet. Tagad šeit ir tā, ka policisti jebkuram uz ielas var paprasīt uzrādīt dokumentus, un viņi to arī dara,” Klods īsumā ieskicē situāciju Strasbūrā.

Pilsētā patrulē armijas vīri

Pretējās domās par drošības pasākumu nepieciešamību gan ir atbildīgās drošības iestādes, kas ne vien nodrošinājušas karavīru un policistu patrulēšanu Strasbūras, lidostas un centrālās stacijas apkaimē, pilsētas centrā, bet arī mainījušas sabiedriskā transporta kārtību. Piemēram, tramvajs, kas citkārt pietur pašā pilsētas centrā, tagad tur neapstājas. Tāpat mainīta arī autobusu kursēšanas kārtība. “Tas ir saistībā ar terorisma draudiem,” portālam Skaties.lv komentē Klods. Šāda kārtība saglabāsies līdz Ziemassvētku vakaram, 24. decembrim, kad notiek visaktīvākā pulcēšanās Ziemassvētku tirdziņos.

Video – armijas vīri patrulē dzelzceļa stacijā:

Foto – Eiropas galvaspilsēta pirms Ziemassvētkiem – krāšņas dekorācijas un bažas par drošību:

Cilvēku ielās mazāk, tomēr – ir

Lai arī cilvēku Strasbūras ielās un Vecpilsētā, saskaņā ar vietējo pausto portālam Skaties.lv ir mazāk nekā citus gadus, tomēr to netrūkst.

Vislielākā cilvēku plūsma ir pēc darba dienas beigām – no plkst. pieciem līdz plkst. astoņiem vakarā. Strasbūra, kas pasludināta par Eiropas Ziemassvētku galvaspilsētu un tūristus visvairāk piesaista tieši Ziemassvētku laikā, aizvien ir uzposusies un krāšņi izdekorēta, cilvēki dzer karstvīnu, iepērkas tirdziņos, ģimenes atvedušas bērnus vizināties karuselī.

Portāls Skaties.lv novēroja, ka ieliņās dzirdama ne tikai franču, bet, visai bieži, arī vācu, angļu, kā arī krievu valoda.

Tikmēr dzelzceļa stacijā, kas arī ir viena no vietām, kur koncentrējas daudz cilvēku, īpašu satraukumu nemana. Lai arī tur patrulē armija, jauniešu bariņi pulcējas ātrās ēdināšanas restorānos un gaida pienākam vilcienu uzgaidāmajā telpā, novēro portāls Skaties.lv. Cilvēki čalo, smejas, dzīve rit savu gaitu.

“Lūdzies par Parīzi” – francūži nav aizmirsuši notikušo

Uzraksti “Lūdzies par Parīzi” [Pray for Paris], svecītes un ziedi aizvien gulst pilsētas centrālajā laukumā. Cilvēki nav aizmirsuši pirms nedaudz vairāk nekā mēneša notikušos uzbrukumus Parīzē. Tāpat ar klusuma brīdi bojā gājušie Parīzē tiek pieminēti Eiropas Parlamentā, kad notiek Saharova balvas pasniegšana Saūda Arābijas blogerim Raifam Baidāvi, kurš tagad atrodas cietumā, bet iepriekš cīnījās par vārda brīvību konservatīvajā islāma valstī.

Foto – baisā nakts Parīzē, 13. novembrī: