FOTO: vētra “Aksels” nodarījusi postījumus Vācijā

1 komentārs
FOTO: vētra “Aksels” nodarījusi postījumus Vācijā
Foto: EPA/LETA

Vētrai “Aksels” sekojoši postoši plūdi piemeklējuši Vācijas ziemeļdaļu. Divās federālajās zemēs Baltijas jūras krastā paaugstinātais ūdens līmenis radījis nopietnas problēmas privātīpašumiem un infrastruktūrai.

Applūdušas ielas un namu pagrabi, pārrauti aizsprosti un ūdenī grimstošas automašīnas – vētra “Aksels” ir nodarījusi plašus postījumus Vācijas Baltijas jūras piekrastei. Valsts ziemeļdaļas federālās zemes – Šlēsviga-Holšteina un Meklenburga-Rietumpomerānija piedzīvojušas nopietnākos plūdus pēdējo 11 gadu laikā. Lai arī šorīt ūdens līmenis sācis mazināties, plūdu sekas joprojām jūtamas tādās pilsētās kā Ķīle, Lībeka, Rostoka, Varneminde, Flensburga un Vismāra, kā arī citviet. Vietējie iedzīvotāji ir pārsteigti par dabas stihijas apmēriem.

Nodarītie zaudējumi vēl nav aprēķināti skaitļos, taču skaidrs, ka tie būs lieli. Daži vietējie Vismāras iedzīvotāji atzīst, ka, ja nebūtu brīdinājumu par gaidāmo vētru, zaudējumi būtu vēl lielāki.

Vācijas otrā pusē – Bavārijā – vētra atnākusi ar sniegputeni un slideniem ceļiem. Policija informē, ka laika apstākļu dēļ trīskārt pieaudzis ceļu satiksmes negadījumu skaits. Meteorologi brīdina, ka vētra “Aksels” turpinās ceļu caur Skandināviju uz Baltijas valstīm un Baltkrieviju, atstājot Vāciju zem sniega segas ar gaisa temperatūrām, kas kalnainajos reģionos var noslīdēt līdz -20 grādiem.

Foto

1 komentārs