FOTO: Ukrainā ar lāpu gājienu piemin nacionālo varoni Stepanu Banderas

6 komentāri

Kā ik Jauno gadu, Kijevas ielās vakarnakt atkal bija vērojams iespaidīgs lāpu gājiens. Ukraiņu nacionālā varoņa Stepana Banderas 106. dzimšanas dienai par godu.

Vairāki tūkstoši ukraiņu viņu šajā dienā allaž piemin ar gājienu pa galvaspilsētas centrālajām ielām. Banderas pagājušā gadsimta 30. un 40. gados vadīja partizānu kustību, kas līdz ar nacistiskās Vācijas spēkiem cīnījās pret Sarkano armiju. Par to austrumos viņu dēvē par nodevēju, rietumos – par varoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Banderas ir pretrunīgi vērtēta figūra 20. gadsimta vēsturē, taču pēdējos gados, kopš Ukrainā aktuāla kļuvusi nacionālistu kustība, viņa popularitāte pieaugusi. Banderas mira 50. gados Minhenē pēc VDK aģenta veiksmīgi īstenotas operācijas.

Foto

Skaties video!

TOP komentāri

 • Kents
  +2 +2 0

  Kents

  Un lai zinātu kas ir Bandera nav jāzin tieši Ukrainas vēsture, jo tas mērglis atstājis savas asiņainas pēdas arī citu tautu vēsturē. Tāpēc pirms gudri spriedelēt - klusējam. Un lasam grāmatas.
 • Kents
 • yoko
  +1 +1 0

  yoko

  To Es
  Ja jāizvēlas starp varoņiem un noziedzniekiem(Mana skatījumā gan viņi ir apstākļu upuri) ,tad ir jāizvērtē apstāklis ,par to saucam mēs Hitleru par varoni vai noziedznieku! Viņi zvērēja Hitleram! Tātad? Bet tāda redz ir mūsu valsts politika! Runāt par leģionāriem ,bet klusēt (piem.) par Kureliešiem! Palasi par viņiem...Būs interesanti ,tici man! Lūk tos varētu saukt par LATVIJAS varoņiem ,bet nekādīgi leģionārus ,Arāja bandas un Banderas... Tā lūk!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl