FOTO: uguns izposta bēgļu nometni Lesbas salā; aizdomas, ka to izdarījuši paši patvēruma meklētāji

1 komentārs
FOTO: uguns izposta bēgļu nometni Lesbas salā; aizdomas, ka to izdarījuši paši patvēruma meklētāji

Grieķijā pēdējās dienās būtiski pieaugusi spriedze bēgļu un nelegālo imigrantu dēļ. Nodedzināta daļa bēgļu izmitināšanas centra Grieķijas Lesbas salā. Viena no galvenajām versijām – to izdarījuši paši migranti, paužot neapmierinātību ar liegumu doties uz bagātajām Eiropas valstīm. Tikmēr paši grieķi devušies ielās skaļos protestos, lai pieprasītu varas iestādēm pēc iespējas ātrāk deportēt nelegālos imigrantus.

Ļaunprātīgajā dedzināšanā naktī uz otrdienu izpostīti 60% Grieķijas Lesbas salas lielākās bēgļu un nelegālo imigrantu izmitināšanas centra. Vairāk nekā tūkstoš personu tagad ir bez pajumtes –  no teltīm pāri palikuši vien metāla karkasi. Uguni apzināti pielaiduši paši migranti. Policija aizturējusi astoņpadsmit. Viss sākās ar vardarbīgiem nemieriem. Iemesls tas pats, ko klātienē šovasar fiksēja arī LNT Ziņas.

Bēgļu un nelegālo imigrantu nometnēs Lesbas salā valda spriedze. Ir neziņa par nākotni, vai viņu pieteikums uz patvēruma meklētāja statusu tiks apstiprināts. Tiek izteiktas bažas, – drīzāk pienākšot rinda deportēšanai atpakaļ uz Turciju.

Foto

Un plašais ugunsgrēks sācies tieši pēc tam, kad izplatījušās baumas par nelegālo imigrantu masveida sūtīšanu uz Turciju. Migranti sevi uzskata par situācijas ķīlniekiem, jo, kamēr nav piešķirts bēgļa statuss, viņiem ir liegts pamest salu. Migranti saka, – viens no nemiera iemesliem bijusi reakcija uz Eiropas patvēruma meklētāju biroja darbinieku rīcību, kuri ignorējuši jautājumus, kāpēc uz bēgļa statusu ir jāgaida vairāk nekā pusgads.

Viņi neko neatbildēja, vienkārši aizgāja prom, un tas cilvēkus saniknoja, viņi kļuva agresīvi. Ja reiz birojs negrib runāt, kā reakcija bija kautiņš. Cilvēki te ir dusmīgi, protams, ka dusmīgi.

Tiek izteikti arī minējumi, ka vakarnakt ir bijis mēģinājums nodedzināt nometni pilnībā, lai grieķiem nekas cits neatliktu, kā imigrantus pārvest uz kontinentālo daļu, lai tālāk jau spētu aizmukt uz bagātajām Eiropas valstīm. Daļa imigrantu ar prieku noskatījās nometnes dedzināšanā, jo tā viņiem asociējas ar antisanitāriem apstākļiem, stundu ilgu gaidīšanu pēc ēdiena un citām problēmām. Taču spriedze būtiski kāpusi arī pašu grieķu vidū.

Bēgļu un nelegālo imigrantu nometne, kas izvietota blakus tieši šim Morias ciemam, esot izmaitājusi grieķu idillisko ikdienu.

Imigrantu lielais skaits, viņu pastrādātie noziegumi un graujošā ietekme uz tūrisma industriju ir tik ļoti saniknojis Grieķijas Lesbas salas un Hios salas iedzīvotājus, ka viņi šonedēļ izgājuši protestos. Lesbas salā grieķi bija ieņēmuši pat Militlines pilsētas domi, pieprasot salas vadītājam panākt, lai imigrantus deportē uz Grieķijas kontinentālo daļu.

Video

1 komentārs