FOTO: tūkstošiem taksometru vadītāju paralizē satiksmi Portugālē

Komentāri
FOTO: tūkstošiem taksometru vadītāju paralizē satiksmi Portugālē
FOTO: LETA

Seši tūkstoši taksometru šodien bloķēja ceļus trīs lielākajās Portugāles pilsētās, protestējot pret taksometru servisu Ūber, kas piedāvā pakalpojumus ar viedtālruņu aplikācijas palīdzību.

Līdzīgi kā viņu kolēģi daudzviet pasaulē, arī Portugāles taksisti ir pārliecināti, ka Ūber veido negodīgu konkurenci, apejot noteikumus, kas regulē taksometru pakalpojumu nozari.

Portugāles galvaspilsētā Lisabonā satiksme šorīt bija gandrīz pilnībā paralizēta. Apmēram 4 000 taksistu pārvietojās parlamenta virzienā ar minimālu ātrumu, kavējot citus ceļu satiksmes dalībniekus rīta sastrēgumstundas laikā. Tādas pašas protesta akcijas tika sarīkotas Porto un Faro pilsētās.

Taksisti apgalvo, ka Ūber, kas piedāvā pakalpojumus Portugālē jau 2 gadus, darbojas nelegāli. Starptautiskais uzņēmums arī neievēro noteikumus, kas regulē taksometru pakalpojumu nozari Portugālē.

Viena no Portugāles taksistu asociācijām pērn panāca Civiltiesas lēmumu, kas liedz Ūber darboties Portugālē, taču tas bija vērsts pret kompānijas ASV, nevis Eiropas atzaru.

Pretrunīgi vērtētās situācijas izpētē iesaistījusies valdība, izveidojot darba grupu tās risināšanai. Aptaujas gan liecina, ka vairāk nekā 70% iedzīvotāju ir par Ūber un tikai 9% ir pret to.

Šī ir jau otrā protesta akcija, ko Portugāles taksisti sarīkojuši pret ASV dibināto kompāniju, kas pārstāvēta vairāk nekā 60 valstīs visā pasaulē. Līdzīgas sūdzības izskanējušas arī citviet Eiropā, ASV un Indijā.

Ūber darbojas pēc principa, ka klients ar viedtālruņu aplikācijas palīdzību tiek savests kopā ar autovadītāju, kas ir gatavs viņu nogādāt galamērķī izmantojot personisko auto.

Iebildumi pret Ūber saistīti ne vien ar nodokļiem, bet arī ar faktu, ka nelicencētu autovadītāju izmantošana rada risku pasažieriem.

Foto

Lasi vēl