FOTO: tūkstošiem cilvēku protestē pret Trampa rīkojumu, kas aizliedz iebraukt ASV no 7 musulmaņu valstīm

2 komentāri
FOTO: tūkstošiem cilvēku protestē pret Trampa rīkojumu, kas aizliedz iebraukt ASV no 7 musulmaņu valstīm
Foto: EPA/LETA

Desmitiem tūkstoši cilvēku izgājuši ASV lielāko pilsētu ielās, lai protestētu pret Donalda Trampa rīkojumu, kas aizliedz iebraukt valstī ceļotājiem no septiņām musulmaņu valstīm. Vakar notikusī protesta akcija seko sestdienas spontānajām protesta akcijām dažās ASV lidostās. Trampa rīkojums izpelnījies kritiku arī Eiropā.

Donalda Trampa piektdienas rīkojums, kas aptur ceļotāju iebraukšanu no Sīrijas, Irākas, Irānas un vēl četrām valstīm, pagājušajā nedēļas nogalē ir radījis nepatīkamus starpgadījumus lidostās ASV un citviet pasaulē. Pildot Trampa direktīvu, simtiem cilvēku, kas ieradušies ASV, ir aizturēti vai deportēti.

Protestējot pret Trampa lēmumu, desmitiem tūkstoši cilvēku izgāja Vašingtonas, Ņujorkas un vairāku citu ASV pilsētu ielās.

Foto

Tūkstošiem cilvēku sapulcējās arī pie Baltā nama, protesta akcijas notikušas arī ASV lidostās. Iebildumi pret Trampa rīkojumu izskanējuši arī citviet pasaulē – bažas par to paudusi Arābu līga, bet Irākas parlamenta ārlietu komiteja norādījusi, ka ir nepieņemama šāda attieksme pret irākiešiem, kas būtībā atrodas uz frontes līnijas cīņā pret terorismu. Vienlaikus Irākas parlaments nobalsojis par atbildes pasākumiem attiecībā uz ASV pilsoņiem.

Kritika par Trampa rīkojumu izskanējusi arī Eiropā, kur pret to iebilduši Francijas un Šveices ārlietu ministri, kā arī Vācijas kanclere Angela Merkele.

Amatpersonas gan apgalvo, ka ASV lidostās aizturēti vien nedaudz vairāk kā 100 cilvēku, turklāt pēc sākotnējā apjukuma secināts, ka aizliegums neattiecas uz tiem, kam ir ASV Zaļā karte. Pats Baltā nama saimnieks paziņojis, ka viņa rīkojums nav uzskatāms par aizliegumu iebraukt musulmaņiem, taču tam ir saistība ar terorismu un gādāšanu par drošību valstī – septiņas valstis, kas minētas viņa rīkojumā, ir tās pašas, ko viņa priekšteča – Baraka Obamas – administrācija identificējusi kā terorisma avotus.

2 komentāri