Foto: tūkstošiem cilvēku Parīzē ierodas uz “baltajām vakariņām”

0 Komentāru
Foto: tūkstošiem cilvēku Parīzē ierodas uz “baltajām vakariņām”
Foto: AFP / AP / LETA

Tūkstošiem cilvēku Parīzē piedalījušies vērienīgā pasākumā, lai atzīmētu 30 gadu jubileju, kopš tiek rīkotas ”Vakariņas Baltā”.

Pasaulē populārais pikniks tiek rīkots reizi gadā un tā apmeklētāji ierodas, tērpušies tikai baltā apģērbā.

Pikniks baltā izsenis ir bijis pasākums, kas tiek rīkots dziļā slepenībā un tā dalībnieki norises vietas adresi uzzina tikai pašā pēdējā brīdī – protams, ja ir saņēmuši ielūgumu piedalīties. Šāda aura ekskluzīvajām pusdienām ir jau kopš tā pirmsākumiem – un to rīkotāji taisnojas, ka tas nepieciešams, lai izvairītos no saskaņošanas ar amatpersonām. Jo oficiāli tas nav atļauts.

Tomēr, nonākot piknika norises vietā, pārņem sajūta, ka cilvēki ir kārtīgi sagatavojušies – visi tērpušies baltā, līdzi ņemot groziņus ar uzkodām un vīnu. Turklāt pasākuma jubilejas gadā viņu skaits bija merāms tūkstošos, sēžot pie baltiem galdautiem klātiem, svečturiem rotātiem galdiem.

Galvenais noteikums – pasākuma norises vieta ir jāatstāj tikpat tīra, kāda tā bija pirms piknika – lai nekas neliecinātu, ka šeit kaut kas ir noticis. Parīzē ”vakariņas baltā” ik gadu norisinās kādā citā vietā – un Francijas galvaspilsētā piemērotu ainavu netrūkst. Tās tikušas rīkotas gan Luvras muzeja, gan Dievmātes katedrāles pakājē.

Noslēpumainā piknika ideja radusi atbalstītājus arī citur pasaulē, galvenokārt, Ziemeļamerikā un Eiropā. Pēc Parīzes otrs lielākais šāda veida saiets tiek rīkots Kanādas pilsētā Monreālā.

0 Komentāru