FOTO: tūkstošiem bēgļu joprojām cer, ka ceļš uz Eiropu tiks atvērts

Komentāri
FOTO: tūkstošiem bēgļu joprojām cer, ka ceļš uz Eiropu tiks atvērts
FOTO: LETA

Dienu pēc tam, kad Maķedonijas policija ar asaru gāzi un gumijas lodēm atvairīja vairāku simtu migrantu mēģinājumu nelegāli iekļūt valstī, patvēruma meklētāji, kas jau nedēļām ilgi nīkst uz valsts robežas Grieķijas pusē, atzīst, ka viņu izmisums sasniedzis kritisku slieksni.

Patvēruma meklētāji, kuru vairākums ir Sīrijas kara bēgļi, joprojām cer, ka tā dēvētais Balkānu koridors viņiem tiks atvērts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc vakardienas incidenta, kurā sadursmēs ar Maķedonijas policiju tika ievainoti apmēram 300 migrantu, šodien uz Grieķijas-Maķedonijas robežas valda relatīvs miers. Maķedonijas pusē redzami karavīri, bruņumašīnas un labi bruņoti robežsargi, kas apslāpē jebkādu iniciatīvu atkārtot vakardienas notikumus.

Notiekošais ir iedzinis izmisumā tūkstošiem patvēruma meklētāju, kas jau nedēļām ilgi mājo šajā bēgļu nometnē, cerībā uz robežas atvēršanu un ceļa turpināšanu tālāk uz turīgākām Rietumeiropas valstīm.

Tostarp ir Taha, inženieris no Sīrijas, kura dzimtā pilsēta tagad atrodas džihādistu kulta Islāma valsts kontrolē. Viņš kopā ar sievu un četriem bērniem no kara bēguļo jau divarpus gadus.

Vairāk nekā 10 tūkstoši migrantu kopš februāra nīkst uz Grieķijas Maķedonijas robežas pēc tam, kad vairākas Balkānu valstis izlēma izbeigt patvēruma meklētāju tranzītu, slēdzot savas durvis bēgļiem.

Tikmēr nelegālo migrantu plūsma ir atsākusies ar jaunu sparu. Kopš spēkā ir Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās par nelegālo migrantu atpakaļsūtīšanu, atsākusies bēgļu laivu satiksme no Ziemeļāfrikas uz Itāliju.

Šogad gada pirmajos trīs mēnešos no Ziemeļāfrikas Itālijā ieradušies jau 16 tūkstoši cilvēku, apmēram par 6 tūkstošiem vairāk nekā šajā pašā laika periodā pirms gada.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl