Komentāri
FOTO: traģēdija Jaunzēlandē – viena no lielākajām pilotvaļu izpeldēšanām krastā
Foto: Reuters/Scanxpix

Jaunzēlandē piedzīvota viena no lielākajām pilotvaļu izpeldēšanām krastā. Lielākā daļa jūras dzīvnieku jau atrasti miruši, tomēr dabas inspektori un simtiem brīvprātīgo vēl centušies glābt pie samaņas esošos dzīvniekus.

Pilotvaļu izpeldēšana krastā nav reta parādība, taču šoreiz jūras smiltīs gulošo dzīvnieku skaits krietni pārsniedzis iepriekš redzēto. Dienvidu salas ziemeļu piekrastē pludmalē atrasti 416 jūras zīdītāju.

Kad ieradušies dzīvnieku inspektori un vairāk nekā 500 brīvprātīgo, lielākā daļa dzīvnieku jau bija miruši. Ziņas par krastā iestrēgušiem pilotvaļiem izplatījās strauji un palīdzēt gribošie iedzīvotāji, kā arī tūristi, steidzās glābt dzīvniekus.

Foto

Netālu esošais strādnieks izskalotos vaļus pamanījis jau ceturtdienas vakarā, taču valdība lēmusi neveidot glābšanas operāciju naktī, baidoties, ka pilotvaļi varētu sakost brīvprātīgos.

Ūdenī glābēji paspēja nogādāt apmēram simt zīdītājus, taču vairums no tiem atgriezušies atpakaļ jūras smiltīs.

Vēl joprojām nav pilnībā skaidra lielo jūras zīdītāju vēlme izpeldēt krastā, vairums zinātnieku norāda, ka okeāna iemītnieki cenšas izbēgt no piesārņojuma vai trokšņiem, ko rada ūdens transports.

Šajā gadījumā gan tiek vainots arī dienvidu salas Goldenbejas pludmales ģeogrāfiskais izvietojums, jo tur novērojamas ūdens dziļuma krasas izmaiņas un piekrastes rajonā ūdens ir ļoti sekls.

Lasi vēl