Foto: Tallinā pietauvojies gigantisks Norvēģijas kruīza kuģis

Pievienot komentāru
Foto: Tallinā pietauvojies gigantisks Norvēģijas kruīza kuģis
Foto: Postimees / LETA

Igaunijā, Tallinas ostā, iestūrējis vēl neredzēts kuģis – 14 klāju atpūtas un izklaides laineris “Norwegian Breakaway”, kas spēj uzņemt teju 4 tūkstošus pasažieru.

Debiju jūras un okeānu braucienos kuģis piedzīvoja 2013. gadā. Savukārt tagad to izmanto ceļojumiem pa Baltijas jūru. Nupat kruīza kuģis no Kopenhāgenas, Dānijā, uzsācis deviņu dienu peldējumu, piestājot Rostokā, Tallinā, Sanktpēterburgā, Helsinkos un Stokholmā. Šis ir viens no uzņēmuma “Norwegian Cruise Line” pieciem kuģiem, kas šovasar ceļos pa Eiropu.

Kuģa apkalpē ietilpst aptuveni 1700 cilvēku brigāde. Iepriekš “Norvegian Breakaway” veica braucienus no Ņujorkas uz Karību jūru.

Uz klāja atrodas ne tikai atšķirīgu koplektāciju un iekārtojumu kajītes, bet arī 27 ēdamzāles un 22 bāri, kā arī cirks. Protams, uz kuģa izvietotas arī deju un izklaides zāles, telpas sportam, baseins, sauļošanās klājs utt. Visu aprakstīt nav iespējams – to vislabāk ilustrē krāšņās fotogrāfijas.

Jau vēstīts, ka arī Rīgas osta var lepoties ar iespaidīga izmēra kruīza kuģa uzņemšanu. Nesen Latvijas galvaspilsētā piestāja ”MSC Orchestra” laineris, kas veda vairākus tūkstošus pasažieru un ir viens no lielākajiem kuģiem, kas šogad ienāk Rīgas ostā.