FOTO: sveicieni no Lapzemes! Tā svētkus sagaida pats pats galvenais Ziemassvētku vecītis

Pievienot komentāru
FOTO: sveicieni no Lapzemes! Tā svētkus sagaida pats pats galvenais Ziemassvētku vecītis
Foto: AFP / LETA

Saprotams, ka šis laiks visdarbīgākais ir Ziemassvētku vecītim Lapzemē. Līdz svētku vakaram atlikušas pēdējās stundas, bet vecītim un viņa palīgiem vēl jāpaveic daži nepadarītie darbi. Atskatoties uz šo gadu, galvenais dāvanu gādātājs secina, ka bērni šogad bijuši visai paklausīgi.

Ziemassvētku vecīša komandai šajā laikā ir kaudze darāmā – jāizlasa sasūtītās vēstules, jāpiepilda dāvanu maisi. Vecītis gan neļaujas satraukumam – lielākā daļa darbu ir apdarīta, tāpēc var pārlūkot, cik paklausīgi bērni šajā gadā bijuši.

“Es vienmēr saku, ka visi bērni ir labi un jauki. Ja viņu uzvedība vecākus neapmierina un viņi ir nepaklausīgi, jādomā kāpēc tā notiek,” teic Ziemassvētku vecītis.

Foto

Bērni aizvien raksta vēstules – Ziemassvētku vecīša ciemata pastā ik dienu sašķiro tūkstošiem sūtījumu no visas pasaules. Šogad bērni visvairāk vēlas iemīļotu animācijas filmu rotaļlietas, taču vēstules nesastāv tikai no vēlmju saraksta.

“Viņi raksta par savu dzīvi, mājdzīvniekiem, ģimeni. Reizēm raksta arī par bēdīgām lietām, piemēram, vecāku šķiršanos. Viņi ziņās dzird par karu un man vēstulēs vaicā, kāpēc notiek karš. Taču pārsvarā bērni raksta par jaukām lietām,” saka Ziemassvētku vecītis.

Šajā laikā Ziemassvētku vecīša ciemats Lapzemē ir arī tūristu pārpildīts. Katru gadu to apmeklē aptuveni 300 tūkstoši cilvēku no dažādām pasaules malām.