FOTO: spēcīga sniega vētra paralizējusi dzīvi ASV; miruši vismaz 18 cilvēki

Pievienot komentāru
FOTO: spēcīga sniega vētra paralizējusi dzīvi ASV; miruši vismaz 18 cilvēki
FOTO: SCANPIX

Spēcīgajā sniegputenī ASV austrumu piekrastē kopš piektdienas dzīvību zaudējuši vismaz 18 cilvēku, svētdien vēsta Amerikas Savienoto Valstu mediji. Vašingtonā un Ņujorkā joprojām ir slēgti tilti, tuneļi un ceļi.

Spēcīga snigšana piedzīvota vairāk nekā divdesmit štatos, un daudzviet sniega segas biezums sasniedzis 46 centimetrus. Meteorologi lēš, ka vētra varētu ietekmēt ceturto daļu Amerikas iedzīvotāju un nodarīt apmēram miljardu dolāru lielus zaudējumus.

Sniega vētra ietekmējusi arī ASV galvaspilsētu. Saskaņā ar prognozēm Vašingtonā un tās apkaimē var uzsnigt vairāk nekā 70 centimetri sniega, kas būtu biezākā sniega sega reģionā gadsimta laikā. Vētras dēļ ir slēgta Vašingtonas sabiedriskā transporta satiksme, kas ir otra noslogotākā pēc Ņujorkas.

Amatpersonas brīdina, ka spēcīgā vētra var būt dzīvības un nāves jautājums, tāpēc iedzīvotājus aicina būt uzmanīgiem.

Ievērojot aicinājumu palikt mājās, vakar, pirms vētras sākšanās, miljoniem cilvēku steidzās iepirkties, taču daudzu veikalu plaukti bija tukši.

Vētras dēļ aptuveni 160 tūkstoši cilvēku ir palikuši bez elektrības. Atcelti vairāk nekā deviņi tūkstoši avioreisu. Bet autovadītājiem vairākas stundas nākas pavadīt sastrēgumos. Tiek ziņots, ka Kentuki štatā, izveidojies pat vairāk nekā 50 kilometru garš sastrēgums. Tomēr, kamēr vieniem vētra sagādā pamatīgas raizes, citi steidz baudīt ziemas priekus.

Foto

Lasi vēl