FOTO: Šanhajā ar vērienu atklāts Disney atrakciju parks

0 Komentāru
FOTO: Šanhajā ar vērienu atklāts Disney atrakciju parks
EPA/LETA

Amerikāņu kultūra iekaro Ķīnu. Tajā atklāts Disneja atrakciju parks. Tā administrācija aprēķinājusi, ka jaunās izklaides vietas tuvumā dzīvojot 330 miljoni potenciālo apmeklētāju.

Disneja atrakciju parka atklāšana piesaistīja tūkstošiem cilvēku, kas lietus laikā gaidīja rindā pie atrakciju parka ieejas. Šanhajā atklātais ir sestais šāda veida Disney atrakciju parks pasaulē. Citi Disney atrakciju parki atrodas Tokijā, Parīzē, Honkongā un ASV.

Ķīnā esošā atrakciju parka uzbūvēšana izmaksājusi 5,5 miljardus ASV dolāru (gandrīz 5 miljardus eiro). Disneja kompānijas šefs skaidro, ka Ķīna šobrīd ir lielākais noieta tirgus pasaulē, tāpēc parkam resursi nav žēloti.

Svinīgo ceremoniju apmeklēja Ķīnas vicepremjers Vans Jans, kurš lietu atklāšanas laikā nodēvēja par “bagātības simbolu” un paredzēja Ķīnas tūrisma “zelta laikmetu”. Disney aprēķinājis, ka ne vairāk kā trīs stundu brauciena attālumā dzīvojot 330 miljoni potenciālo apmeklētāju. Uz populārākajām atrakcijām rindā parka atklāšanas dienā bija jāgaida vairāk nekā divas stundas, kas daudziem apmeklētājiem sagādāja vilšanos.

Ieejas biļetes cena apmeklētākajos laikos ir 499 juaņas jeb 67 eiro, bet pārējā laikā – 370 juaņas jeb 50 eiro. Ķīnas iedzīvotāju vidējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas gan ir vien 278 ASV dolāri (247 eiro) mēnesī.

Foto

0 Komentāru