FOTO: sākts Kalē “džungļu” nojaukšanas process

Pievienot komentāru
FOTO: sākts Kalē “džungļu” nojaukšanas process
AFP/LETA

Bēdīgi slavenajā bēgļu nometnē Francijas piejūras pilsētā Kalē, sākta evakuācija pirms migrantu pagaidu dzīvesvietas nojaukšanas. Pārvietošanas process neiztika bez protestiem un nekārtībām, taču patvēruma meklētāju straume sākusi plūst ārā no pilsētas pievārtes.

Svētdienas vakarā ar nometnes, kuru vietējie dēvē par “džungļiem”, nojaukšanu neapmierinātie bēgļi izrādījuši savu nepatiku pret valdības lēmumu, skaļi protestējot un aizdedzinot mucas. Daudzi norāda, ka vēlējušies šeit palikt, cerībā, ka kādu dienu izdosies nokļūt Lielbritānijā, citi jau atmetuši cerības un sākuši ceļu uz citu apmešanās vietu speciāli atsūtītos autobusos.

Jau iepriekš Francijas un Lielbritānijas valdības spērušas vairākus soļus, lai ierobežotu nelegālo migrantu kustību pāri Lamanša kanālam.

Sākta milzīga žoga būvēšana gar lielceļu, kas ved uz tuneli starp Franciju un Lielbritāniju, taču lielāko nepatiku bēgļu vidū izraisījis tieši lēmums par “džungļu” nolīdzināšanu līdz ar zemi. Tūkstošiem tur dzīvojošo migrantu mērķis bija tieši Apvienotās Karalistes sasniegšana, cerībās uz labākiem dzīves apstākļiem un pabalstiem.

Foto

Kalē bēgļu nometnē antisanitāros apstākļos dzīvo aptuveni 7000 cilvēku. Migrantus paredzēts pārvietot uz aptuveni 450 uzņemšanas centriem Francijā.

Evakuācijas operācija pagaidām ritot veiksmīgi, taču 1200 ieradušies policisti liek domāt, ka pārvienot visus cilvēkus būs liels pārbaudījums.

Lasi vēl