FOTO: pūļi Maskavā pieprasa gāzt prezidenta Vladimira Putina varu

10 komentāri
FOTO: pūļi Maskavā pieprasa gāzt prezidenta Vladimira Putina varu
FOTO: SCANPIX

Tūkstošiem Krievijas iedzīvotāju vakar vakarā pulcējušies Maskavas ielās, lai pieprasītu brīvību un protestētu pret 15 gadus ilgušo Putina režīmu.

Aptuveni trīs tūkstoši protestētāju, vicinot Krievijas karogus un plakātus ar uzrakstiem “Putins ir birokrāts, ne cars’’, pieprasīja rīkot godīgas vēlēšanas un gāzt Putina varu. Iedzīvotāji norāda, ka valdība nemitīgi palielina finansējumu armijai, policijai, uzliekot pārāk lielu slogu uz pilsoņu pleciem.

”Mēs maksājam lielākus nodokļus nekā cilvēki Eiropā, bet tas ko saņemam ir daudz sliktāk. Veselības aprūpe, izglītība, viss maksā ļoti dārgi. Medicīna Maskavā ir drausmīga, nav speciālistu. Smagi slimi cilvēki ir spiesti izdarīt pašnāvības. Tās ir sekas valdības vienaldzībai,” stāsta Maskavas iedzīvotājs Andrejs.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā notikušajās Krievijas reģionālajās vēlēšanās uzvarēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina partija Vienotā Krievija.

Neoficiāli gan izskanējis, ka vēlēšanās notikusi krāpšanās, tostarp novērotāju darba traucēšana un vairākkārtēja balsošana. Nākamgad Krievijā gaidāmas parlamenta vēlēšanas.

10 komentāri