FOTO: protestējot pret vēlēšanu rīkošanu Krimā, uzbrūk Krievijas vēstniecībai Kijevā

0 Komentāru
FOTO: protestējot pret vēlēšanu rīkošanu Krimā, uzbrūk Krievijas vēstniecībai Kijevā

Krievijā sākusies iepriekšējā balsošana Valsts domes vēlēšanās, kas notiks svētdien. Pirmo reizi tās tiek rīkotas arī Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Protestējot pret to, Kijevā sarīkots uzbrukums Krievijas vēstniecībai.

Aizvadītajā naktī pie Krievijas vēstniecības Ukrainā ieradās grupa maskās tērptu cilvēku. Protestējot pret Krievijas parlamenta vēlēšanu rīkošanu Krimā, viņiem bija plakāts ar uzrakstu “Krievu cūkas, jūs šeit neesat gaidītas. Šodien uguņošana, rīt būs “Grad””. Tā sauc raķešu palaišanas sistēmu. Viņi izkliedza saukļus “Brīvību Kremļa ieslodzītajiem” un “Nebūs nekādu vēlēšanu”.

Protestētāji bija bruņojušies ar pirotehniku un pie vēstniecības ēkas tika sarīkota uguņošana. Ukrainas policija paziņojusi, ka incidentā neviens cilvēks nav cietis, bet ēkai nodarīts kaitējums. Krievija iesniegusi notu,  pieprasot izmeklēt uzbrukumu un garantēt diplomātiskās pārstāvniecības drošību.

Foto

Ukraina vairākkārt ir paziņojusi, ka neatzīs Valsts domes vēlēšanu organizēšanu Krimas pussalā, kuru Krievija okupēja un anektēja 2014. gada martā. Ukrainas ārlietu ministrs norādījis, ka šāda rīcība liek apšaubīt visa Krievijas parlamenta jaunā sasaukuma leģitimitāti.

Krievijas Valsts domes vēlēšanu rīkošanu tiesiskumu neatzīst arī rietumvalstis. ASV ir paziņojušas, ka neatzīs Krimā notikušo vēlēšanu rezultātus. Vašingtona atkārtoti paudusi savu nostāju, ka Krimas pussala ir neatdalāma Ukrainas daļa. Identiska ir arī Latvijas pozīcija. Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka vēlēšanu rezultāti nevar tikt atzīti Krimā un Sevastopolē izveidotajos vēlēšanu apgabalos.

Krievijas parlamenta jaunajā sasaukumā būtiskas izmaiņas netiek prognozētas. Lai gan ir mazinājusies Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvētās partijas “Vienotā Krievija” popularitāte, sagaidāms, ka tā iegūs vislielāko balsu skaitu. Tāpat tiek prognozēts, ka parlamentā tiks ievēlētas pārējās trīs partijas, kas šobrīd ir pārstāvētas Valsts domē, un ar kuru atbalstu svarīgos balsojumos vienmēr ir varējusi rēķināties Putina Vienotā Krievija.

0 Komentāru