FOTO: postoši plūdi laupa vismaz četru cilvēku dzīvības Vācijā

0 Komentāru
FOTO: postoši plūdi laupa vismaz četru cilvēku dzīvības Vācijā
FOTO: LETA

Kamēr Latviju skāris pamatīgs karstums, daudzviet Eiropā cīnās ar lietusgāžu izraisītiem plūdiem. Vācijas dienvidos plūdos dzīvību zaudējuši vismaz četri cilvēki, bet vēl vairāki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Visdramatiskākā situācija ir Bavārijā, tur appludinātas simtiem dzīvojamo māju, nodarīti plaši postījumi infrastruktūrai, izskaloti un slēgti autoceļi un daudzviet veidojas zemes nogruvumi.

Plūdi bijuši tik spēcīgi, ka aizskalojuši arī vairākas automašīnas un glābējiem bijis jāsteidz palīgā cilvēkiem, kas iesprostoti spēkratos.

Glābšanas darbos iesaistīti teju septiņi tūkstoši ugunsdzēsēju. Cilvēku ātrākai evakuācijai piesaistīti arī vairāki helikopteri.

Amatpersonas atklāj, ka atsevišķas teritorijas vēl nav izdevies apzināt, tāpēc netiek izslēgta iespēja, ka bojā gājušo skaits pieaugs. Tik spēcīgi plūdi Vācijas dienvidos nav pieredzēti pēdējos 20 gadus.

Līdzīga situācija ir Francijā. Parīzē no krastiem izgājusi Sēna, bet Francijas ziemeļos un centrālajā daļā ūdens pārņēmis vairākas pilsētas un ciemus.

Foto

0 Komentāru