Komentāri
FOTO: postošais mežu ugunsgrēks Kanādā draud kļūt par dārgāko dabas katastrofu tās vēsturē
Foto: AFP / LETA

Mežu ugunsgrēks Albertas provincē Kanādā draud kļūt par pašu dārgāko dabas katastrofu valsts vēsturē.

Šobrīd ugunsgrēks aptvēris apmēram 2000 kvadrātkilometru platību jeb teritoriju, kas izmēru ziņā ir septiņas reizes lielāka nekā Latvijas galvaspilsēta Rīga.

Meža ugunsgrēka dēļ evakuēti gandrīz 90 000 cilvēku, turklāt tā ceļā ir arī kāds naftas ieguves uzņēmums. Tas apdraud arī blakus esošo Saskačevanas provinci. Amatpersonas lēš, ka tikai spēcīgs lietus var ierobežot ugunsgrēka izplatību, pretējā gadījumā ugunsgrēks var turpināties mēnešiem ilgi.

Foto

Ar liesmām cīnās simtiem ugunsdzēsēju, kas izmanto arī 15 helikopterus un 14 ugunsdzēsības lidmašīnas. Tiek prognozēts, ka apdrošinātājiem ugunsgrēks izmaksās ap 9 miljardiem dolāru, padarot to par dārgāko dabas katastrofu Kanādas vēsturē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl