Portugālē un Spānijā milzu platībās plosās mežu ugunsgrēki

3 komentāri
Portugālē un Spānijā milzu platībās plosās mežu ugunsgrēki
Foto: EPA / SCANPIX

Pret meža ugunsgrēkiem cīnās ne tikai Latvijā, bet arī daudzviet citur Eiropā.

Visdramatiskākā situācijā ir Zviedrijā un Pireneju pussalā. Spānijā un Portugālē temperatūra šajās dienās pārsniedz pat +40 grādus. Meži deg ar atklātu liesmu. Abās valstīs glābšanas darbos iesaistīti simtiem ugunsdzēsēju. Cietušo skaits mērāms desmitos.

Karstā gaisa masas no Āfrikas un lielais sausums nozīmē, ka paaugstināts meža ugunsgrēku risks ir visā Eiropā.

Kā vēsta aģentūra LETA, savvaļas ugunsgrēkā, kas plosās Algarves reģionā Portugāles dienvidos, cietuši vismaz 24 cilvēki.

Kāda 72 gadus veca sieviete guvusi tik smagus ievainojumus, ka bijis nepieciešams viņu ar helikopteri nogādāt vienā no Lisabonas slimnīcām, vēsta laikraksts “Publico”.

Ugunsgrēku, kas izcēlies kalnainē netālu no Monšikes, joprojām nav izdevies pakļaut kontrolei.

Apkārtnē, kuru iecienījuši Eiropas tūristi, vairākas apdzīvotās vietas nācies evakuēt. Evakuēts arī viens no šajā apvidū esošajiem viesnīcu kompleksiem. Cīņā ar liesmām iesaistīts vairāk nekā 1000 ugunsdzēsēju, 300 spēkrati un lidmašīna.

Portugāle pēdējo dienu laikā piedzīvo ārkārtēju karstumu, un vairākās vietās valstīs nedēļas nogalē reģistrēta rekordaugsta temperatūra. Visaugstākā temperatūra tika reģistrēta sestdien Alvegā, kur termometra stabiņš sasniedza 46,8 grādu atzīmi pēc Celsija.

3 komentāri