Foto: Polijā vairāk nekā 200 000 cilvēku dodas gājienā par godu valsts neatkarības atjaunošanas simtgadei

2 komentāri
Foto: Polijā vairāk nekā 200 000 cilvēku dodas gājienā par godu valsts neatkarības atjaunošanas simtgadei
AFP/SCANPIX

Svētdien, 11. novembrī, visā pasaulē ar piemiņas pasākumiem tika atzīmētas Pirmā pasaules kara beigas, tomēr turpinās arī vairāku Eiropas valstu neatkarības simto dzimšanas dienu svinību gads.

Polijā līdz vēlai naktij ar gājieniem un uzrunām svinēta nacionālās valsts atdzimšana, tomēr pasākumi saņēmuši savu daļu kritikas un boikota pieteikumus. Vairāk nekā 200 000 cilvēku devās gājienā Varšavas ielās, rokās turot lāpas un dūmu sveces.

Ielās plīvoja Polijas karogi, tomēr daudzi gājienu boikotēja, ņemot vērā, ka tajā piedalās un to organizēja arī cilvēki no politiski galēji labējā flanga. Iepriekš Varšavas pilsēta gājienu bija aizliegusi, tomēr tiesā šis lēmums tika pārsūdzēts. Pirms gada pasākums saņēma starptautisku nosodījumu, jo daudzi gājiena dalībnieki nesa provokatīvus un pretrunīgus plakātus.

Pēc ilgām sarunām Polijas amatpersonas vienojās ar gājiena organizētājiem, ka tiks ierobežota dažādu pretrunīgu plakātu parādīšanās, tā vietā, gājiena dalībnieki līdzi ņēma tikai karogus.

Gājiens notika divās daļās – tā priekšgalā devās arī Polijas amatpersonas. Policija vēsta, ka pasākums noticis bez starpgadījumiem.

2 komentāri