Komentāri
FOTO: “Pilsoņu maršs” sāk ceļu no Berlīnes uz Sīriju, lai protestētu pret karu

Izrādot protestu pret nebeidzamo karadarbību Sīrijas pilsētā Alepo, simtiem cilvēku Berlīnē uzsākuši piemiņas gājienu pāri visai Eiropai, ar galamērķi Sīrijā.

Gājiens nodēvēts par “Pilsoņu maršu”. To rīko aptuveni 100 brīvprātīgo grupa, kas vēlas parādīt garajā migrācijas ceļā piedzīvotās grūtības un pārdzīvojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēki sākuši ceļu kādā Berlīnes lidlaukā un plāno šķērsot Čehiju, Austriju, Slovēniju, Balkānu valstis, Turciju un visbeidzot nonākt pilsoņu kara plosītajā Sīrijā. Gājiens reģistrēts kā demonstrācija, tādēļ vismaz tā sākumā, Vācijā, to apsargās policija.

Vismaz 3000 cilvēku apstiprinājuši savu dalību vismaz kādā no gājiena posmiem, vairāki simti cer noiet visu ceļu.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl