Komentāri
FOTO: plaši savvaļas ugunsgrēki Grieķijā; nopostītas dzīvojamās mājas un evakuēti simtiem cilvēku
FOTO: SCANPIX

Sestdien Grieķijā Eiropas Savienības (ES) ārkārtas palīdzības mehānisma ietvaros ieradīsies Francijas lidmašīnas, lai palīdzētu vietējiem dienestiem cīnīties ar savvaļas ugunsgrēkiem Atēnu tuvumā un Peleponēsas pussalā.

Grieķijas ugunsdzēsēji piektdien cīnījās ar ugunsgrēkiem pie Atēnām, kurus veicina stiprais vējš un augstā temperatūra.

Dūmi pārklāja Atēnu nomales rajonus un vietējie telekanāli rādīja ainas, kā ugunsgrēkus vietējie iedzīvotāji cenšas apturēt ar ūdens spaiņiem.

Peleponēsas pussalā mežu ugunsgrēku dēļ evakuēti vismaz divi ciemi. Grieķijas ugunsdzēsības lidmašīna bijusi spiesta veikt ārkārtas nosēšanos, taču apkalpe nav cietusi.

Francijas Iekšlietu ministrija apstiprinājusi, ka sūta lidaparātus, atsaucoties Atēnu lūgumam. Sestdienas pēcpusdienā Grieķijā jāierodas arī divām Kanādas ugunsdzēsības lidmašīnām un novērošanas lidmašīnai ūdens nomešanas darbu koordinēšanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl