Komentāri

Neparasta izstāde durvis vērusi Ņujorkā. Tajā apskatāmi 150 pāri sporta apavu, kas atspoguļo to evolūciju pēdējo 100 gadu laikā. Tostarp arī tādi apavi, par kuriem kolekcionāri ir gatavi maksāt pasakainas summas.

Izstāžu zāle šajās dienās nedaudz atgādina sporta apavu veikalu. Šeit atklāta izstāde Sporta apavu kultūras uzplaukums. Zem stikla vitrīnām labā apgaismojumā apskatāmi 150 pāri kedu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Muzeja kuratore Liza Smola stāsta, ka izstādes mērķis ir atklāt šā cilvēkiem šobrīd tik plaši pieejamā apavu veida vēsturi no 19 gadsimta līdz mūsdienām.

Pašas pirmās tenisa kurpes tika uzskatītas par statusa simbolu. Tās bija ļoti dārgas, jo izejmateriāls – kaučuks – tobrīd maksāja pasakainu summu. Turklāt, ja kādam tobrīd kājās bija kedas, tas nozīmēja, ka šī persona ir ne tikai turīga. Kedas norādīja, ka šai personai ir gana daudz brīvā laika, lai varētu uzspēlēt tenisu vai kriketu.

Smola akcentē, ka arī mūsdienās tiek ražoti sporta apavu pāri, kas pelnījuši nonākt izstādē. Šeit ir sporta čības, kuras mūziķis Kanje Vests veidojis kopā ar ekskluzīvā modes nama Louis Vuitton meistariem. Šeit ir kedas, kas nākušas no franču kurpju virtuoza Kristiana Labutēna darbnīcas, apliecinot, ka pat dārgākie sieviešu kurpju dizaineri iemēģina roku vīriešu sporta apavu darināšanā.

Izstādē apskatāmi arī visi 23 pāri Air Jordan kedu, kuras uzņēmums Nike radīja sadarbībā ar bijušo basketbola zvaigzni Maiklu Džordanu.

Šeit ir arī kedas, kuras 1936 gadā Adidas dibinātājs Adi Daslers uzdāvināja olimpietim Džesem Ouenam dalībai Berlīnes olimpiādē.
izstāde ir ceļojoša. Pēc pieturas Ņujorkā tā dosies tālāk uz Ohaio štatu.

Lasi vēl