FOTO: nudien neparasta tradīcija! Ar krāšņu karnevālu Meksikā svin Mirušo dienu

Pievienot komentāru
FOTO: nudien neparasta tradīcija! Ar krāšņu karnevālu Meksikā svin Mirušo dienu

Kamēr daudzās valstīs mirušo piemiņai veltīti visai drūmi pasākumi, Meksikā un citur Latīņamerikā pēdējās dienas aizvadītas krāsaini. Tur Mirušo dienu svin ar koncertiem un dekorācijām visās varavīksnes krāsās.

Meksikas galvaspilsētā Mehiko par godu aizgājušo piemiņas dienai cilvēki netērpjas tumšās drānās. Pilsētu rotā noformējumi – jo košāk, jo labāk! Mirušo diena ir UNESCO atzīts kultūras mantojums. Meksikā tie ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem.

Svētku norises laikā tiek veidoti dažādi altāri, parasti apjozti ar krāsainām lentēm un citiem izdaiļojumiem. Tas katru gadu piesaista arī daudz tūristu, jo, par spīti nosaukumam, šajā dienā cilvēki ir priecīgi un notiek fotografēšanās pilsētas ielās.

Foto

Mākslinieku veidotajos altāros pilsētas centrā tradicionāli tiek novietotas kādu slavenu aizgājēju fotogrāfijas. Ģimenes bieži vien veido arī savus, mazākus altārus, kurus novieto pie mājas vai kādās publiskās vietās, piemēram, skolās un bibliotēkās.

Tradīcijas pamatā ir ticējums, ka mirušie kādu dienu var atgriezties uz zemes, tādēļ katru gadu viņi pienācīgi pieminēti un slavēti.

Līdzīgi Meksikai Mirušo dienu svin arī citur, piemēram Gvatemalā. Tur izveidoti milzīgi krāsaini pūķi, kurus izstāda svinību vietās. Pēc kopīga pasākuma Gvatemalas iedzīvotāji sanāk kopā, lai izrotātu aizgājušo tuvinieku kapavietas ar puķēm un pagatavotu gardu maltīti – kas atzīmētu svinību noslēgumu.

Lasi vēl