Komentāri
FOTO: Nobela Miera prēmiju saņem Tunisijas Nacionālā dialoga kvartets
EPA / LETA

Vakar vakarā svinīgās ceremonijās pasniegtas 2015. gada Nobela prēmijas. Atgādinām, ka šogad Miera prēmiju saņēma Tunisijas Nacionālā dialoga kvartets, kuram balva piešķirta par tā izšķirošo ieguldījumu plurālistiskas demokrātijas veidošanā pēc 2011. gada revolūcijas.

Balvu pasniegšanas ceremonijas notika Stokholmā un Oslo tieši 10. decembrī – prēmijas iedibinātāja Alfrēda Nobela nāves gadadienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svinīgais bankets Stokholmas rātsnamā, tiek uzskatīts par vienu no Zviedrijas gada smalkākajiem pasākumiem. Desmitiem viesmīļu, pavāru un šefpavāru tam gatavojušies veselu gadu.

Pasākumu apmeklēja arī Zviedrijas Karalis Kārlis Gustavs kopā ar Zviedrijas karalisko ģimeni. Pasniegtās Nobela balvas sastāv no zelta medaļas, diploma un naudas prēmijas astoņu miljonu Zviedrijas kronu apmērā, kas tiek sadalīta starp vienas kategorijas laureātiem.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl