Komentāri

“Nesūtiet mūs atpakaļ, lai mēs tur nomirtu!” – šis ir tikai viens no emocionālajiem vēstījumiem, kādi izlasāmi uz virtenē saliktajiem auduma gabaliņiem bēgļu nometnē. Šeit pulcējas galvenokārt afgāņi, kurus Somijas valsts negrib te redzēt: izpētot katru personu individuāli, Imigrācijas dienests pieņem lēmumu: dot pajumti vai izraidīt. Melnajā sarakstā iekļauti vairāki tūkstoši, un šis skaits ar katru dienu aug.

Brīvprātīgie te atnesuši siltu ēdienu, tēju. Lai uzlabotu omu, te atnākuši pat vietējā blusu cirkus dalībnieki, kas vietējiem ļauj bez maksas vērot savu performanci un cenšas uzmundrināt ar muzikāliem priekšnesumiem.

Blakus esošajā nacionālistu nometnē krietni mazāk cilvēku, bet redzami pāris tā sauktie Odina kareivji – tā ir nacionālistu grupa, kas populāra Skandināvijā, un regulāri veic patruļas mikrorajonos, lai ieviestu savu kārtību.

Abu pušu konflikti pagaidām ir galvenokārt verbāli, bet neiztiek arī bez policijas iejaukšanās. Spriedze draud tikai pieaugt. Somijas Imigrācijas dienests vietu skaitu imigrantu centros no 30 000 vietām paredzējis samazināt trīskārši jau līdz šī gada beigām, un ir skaidrs, ka šo procesu pavadīs plaši protesti.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl