Komentāri
FOTO: mistiskais “zelta vilciens” Polijā tā arī nav atrasts; tā vietā sāk veidot butaforiju

Ilgstošie tā dēvētā Polijas zelta vilciena meklējumi tā arī nevainagojās panākumiem. Tomēr vīlušies poļi nav metuši plinti krūmos. Vairāki entuziasti ķērušies pie butaforijas izveides, kas maksimāli līdzināsies pazudušajam vilcienam.

Ja nevaram vilcienu atrast, uzbūvēsim to! Šāds moto ir vairāku entuziastu grupai, kas ķērušies pie pazudušā nacistu dārgumu vilciena butaforijas izveides. Līdz šim jau izveidots pirmais vagons. Vēl jāturpina darbs pie vairākiem citiem kravas vagoniem un lokomotīves.

Autentiskā vilciena atveids būs aplūkojams pamestā kokapstrādes rūpnīcā. Savdabīgās izstādes veidotāji vēlas, lai apmeklētājiem rastos iespaids, ka vilciens tikko piestājis stacijā un tūdaļ tiks piekrauts ar nozagtajām dārglietām. Arī tās būšot aplūkojamas – šobrīd norit darbs pie zelta stieņu, rotaslietu un ieroču butaforiju izveides. Atbilstošas atmosfēras radīšanai rūpnīcas ārpusē tiks izstādītas Otrā pasaules kara laika lidmašīnas.

Foto

Leģenda vēsta, ka 1945. gada sākumā nacistiskā armija, bēgot no padomju karaspēka, visu salaupīto zeltu, dārglietas un citas vērtības sakrāva vilcienā un mēģināja izvest no Breslavas jeb tagadējās Vroclavas. Tomēr Zelta vilciens tā arī nekad nesasniedza savu galamērķi, bet neskaidros apstākļos pazuda tagadējās Polijas dienvidrietumos.

Pirms gada divi vīrieši paziņoja, ka, izmantojot radaru, kas spēj caurskatīt zemes virskārtu, uzgājuši vilciena atrašanās vietu astoņu līdz deviņu metru dziļumā. Vairākas reizes tika uzsākti, pārtraukti un atkal atsākti vilciena meklēšanas darbi, taču galu galā tie tomēr nevainagojās panākumiem, un dārgumu meklētāji padevās.

Lasi vēl