FOTO: Minskā notiek “Eiropas pēdējā diktatora” Lukašenko svinīgā inaugurācija

2 komentāri
FOTO: Minskā notiek “Eiropas pēdējā diktatora” Lukašenko svinīgā inaugurācija
Foto: EPA / LETA

Piektdien svinīgos apstākļos Minskā, Neatkarības pilī, notika Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko inaugurācija.

Lai arī ne ar tādu šiku un tēriņiem, Lukašenko inaugurācijas ceremoniju var salīdzināt ar viņa ilggadējā partnera Vladimira Putina sagaidīšanas ceremoniju Kremlī. Svinīga ierašanās, sarkanais paklājs un vairāk nekā tūkstoš tuvāko līdzgaitnieku klātbūtnē kādreiz par “Eiropas pēdējo diktatoru” sauktais Lukašenko jau piekto reizi oficiāli kļuva par mūsu kaimiņvalsts galvu.

“Ieņemot prezidenta amatu, svinīgi solu godprātīgi kalpot Baltkrievijas iedzīvotājiem, respektēt un sargāt pilsoņu cilvēktiesības un aizsargāt Baltkrievijas Republikas konstitūciju, ievērot to, pildot pienākumus, ko esat man uzticējuši,” uzrunā teica Lukašenko.

Skaties foto:

Tāpat Baltkrievijas prezidents akcentēja, ka noraida aicinājumus veikt strukturālas reformas, kuru mērķis esot tikai radīt haosu un pilsoņu karu. Jāatgādina gan, ka vēl vakar viņš izdeva dekrētu, ar ko no Baltkrievijas rubļa tiek svītrotas nulles, lai dzēstu inflācijas radītās sekas. Par spīti ekonomiskām problēmām, Lukašenko pēdējā laikā piedzīvojis ģeopolitiskus panākumus, piemēram, sankciju atcelšanu no Eiropas un ASV puses.

2 komentāri