FOTO: Mehiko arheologi uziet simtiem gadu vecus galvaskausus

Komentāri
FOTO: Mehiko arheologi uziet simtiem gadu vecus galvaskausus
FOTO: SCANPIX

Meksikas galvaspilsētas Mehiko pašā sirdī arheologi atraduši sienu, kas būvēta no cilvēku galvaskausiem.  Zinātnieki lēš, ka tā varētu būt vairāk nekā 800 gadus veca veca un, visticamāk, būvēta Acteku impērijas laikā.

Vēsturnieki pieļauj, ka lielākā daļa galvaskausu pieder acteku ienaidniekiem, kuriem tolaik tika nocirstas galvas. Pētnieki uzsākuši vērienīgu darbu, lai noskaidrotu šīs sienas izcelsmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņi uzsver, ka šāds atklājums var atvērt jaunu lapu senās pilsētas vēsturē. 14. gadsimtā acteki uzskatīja, ka pasaulei pienāks gals, ja viņi neziedos cilvēkus savam Saules dievam. Viņi būvēja piramīdas un tempļus, kur ziedoja iekaroto pilsētu gūstekņus.

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl