FOTO: Lielbritāniju pārņēmis iepirkšanās drudzis

Pievienot komentāru
FOTO: Lielbritāniju pārņēmis iepirkšanās drudzis
FOTO: SCANPIX

Lielbritāniju pārņēmis iepirkšanās drudzis, kur sācies pēc svētku atlaižu laiks. Cerībā izdevīgi iepirkties, veikalus apmeklē miljoniem cilvēku. Tiek lēsts, ka viņi iztērēs krietni vairāk par trīs miljardiem mārciņu, pārspējot pagājušā gada pārdošanas apjomus.

Oksfordstrīta ir viena no Londonas centrālajām iepirkšanās vietām. Cilvēku pilna tā bija jau no paša rīta. Lai apsteigtu rindas, jāceļas agri. Sajūsmā par Otro Ziemassvētku atlaidēm ir gan vietējie, gan ārzemnieki.

Izdevīgo atlaižu dēļ, daudziem Ziemassvētku galvenā iepirkšanās ir tieši pēc svētku laikā. Tomēr ne visi dalās priekā. Citiem šī diena ir nesusi vilšanos.

Tirgotājiem šogad ir īpaši labs pļaujas laiks. Saskaņā ar prognozēm, iepirkšanās drudzim pēc Ziemassvētku atlaižu laikā visā Lielbritānijā būs ļāvušies 22 miljoni cilvēku, kuri būs iztērējuši 3,74 miljardus mārciņu. Tas ir par sešiem procentiem vairāk, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Lielā mērā tas ir pateicoties ārzemniekiem, jo īpaši tūristiem no Ķīnas, Tuvajiem Austrumiem un ASV, kuri tērē četras līdz piecas reizes vairāk kā briti.

Foto