FOTO: Krievijā iznīcina tonnām Eiropas pārtikas produktu

3 komentāri
FOTO: Krievijā iznīcina tonnām Eiropas pārtikas produktu
FOTO: SCANPIX

Pildot Krievijas prezidenta Vladimira Putina dekrētu, Krievijas amatpersonas pastiprinājušas cīņu ar kontrabandistiem, kas mēģina apiet Rietumvalstīs ražotas pārtikas importa aizliegumu. Valsts televīzijā tiek demonstrēti sižeti, kuros redzama pārtikas iznīcināšana – taču tas raisījis pretrunīgu reakciju.

Pēdējās nedēļas laikā atbildīgie dienesti ir manāmi koncentrējuši spēkus, lai apturētu pārtikas importu no Rietumvalstīm, ko Maskava aizliedza, atbildot uz Krievijai noteiktajām sankcijām Ukrainas krīzes dēļ. Amatpersonas norāda, ka kontrabandisti mēģina apiet aizliegumu, aplīmējot produktus ar jaunām etiķetēm un apgalvojot, ka tie ražoti valstīs, kuras embargo neskar.

Valdības virzienā izskan arī kritika par pārtikas izšķērdēšanu laikā, kad ekonomisko sankciju dēļ miljoniem Krievijas iedzīvotāju spiesti dzīvot nabadzībā.

Pat Krievijas komunistu partijas līderis Genādijs Zjuganovs, kurš parasti atbalsta prezidentu Putinu, norādījis, ka lēmums par pārtikas iznīcināšanu ir ekstrēms. Viņš piedāvājis konfiscēto pārtiku sūtīt uz bērnunamiem vai prokrieviskajiem Ukrainas austrumiem.

Tikmēr vairāk nekā 280 tūkstošiem Krievijas iedzīvotāju ir parakstījuši petīciju, aicinot prezidentu Putinu apturēt pārtikas iznīcināšanu un nodot to tiem, kam tā ir vajadzīga.