Foto: karogi, armija un ļaužu pūļi! Lietuva svin Neatkarības atjaunošanas dienu

1 komentārs
Foto: karogi, armija un ļaužu pūļi! Lietuva svin Neatkarības atjaunošanas dienu
Foto: AP / LETA

Lietuva 11. martā svin Neatkarības atjaunošanas dienu – 28. gadskārtu, kopš toreizējā Lietuvas Augstākā Padome jeb Atjaunotais Seims pieņēma aktu par valstiskās neatkarības atjaunošanu.

Svētku pasākumi Viļņā iesākās ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa “Vēsts” Neatkarības laukumā iepretī Seima ēkai. Tad Lietuvas parlaments pulcējās vēsturiskajā 11. marta zālē uz svinīgu sēdi, kas tika veltīta Neatkarības atjaunošanas dienai un lietuviešu nacionālo partizānu kustības komandiera Ādolfa Ramanauska-Vanaga simtajai dzimšanas dienai.

Pusdienlaikā Neatkarības laukumā tika svinīgi uzvilkti triju Baltijas valstu karogi. Pēc ceremonijas sākās svētku gājiens, kurā piedalījās Lietuvas armijas Goda sardzes rota, Lietuvas Bruņoto spēku orķestris un Lietuvas Strēlnieku savienības biedri.

Turpinājumā Viļņas katedrālē notika Svētā mise, paužot pateicību Dievam par valstij dāvāto brīvību, bet vēlāk Viļņas Sv.Jāņa baznīcā sākās svētku koncerts “Universitāte – pilsētai”.

“Lietuvas Republikas Augstākā Padome, pauzdama tautas gribu, nolemj un svinīgi pasludina, ka tiek atjaunota 1940.gadā svešu spēku apturētā Lietuvas valsts suverēno pilnvaru izpilde un no šā brīža Lietuva atkal ir neatkarīga valsts,” teikts aktā “Par neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošanu”, kas tika pieņemts vēlā 1990.gada 11.marta vakarā. Par šo aktu toreiz balsoja 124 deputāti, bet vēl seši parlamenta locekļi no balsošanas atturējās.

Atgādinām, ka 16. februārī Lietuvā notika valsts simtgades svinības.

1 komentārs