FOTO: kamēr citi sēro par Fidela Kastro nāvi, ASV dzīvojošie kubieši rīko svinības

0 Komentāru
FOTO: kamēr citi sēro par Fidela Kastro nāvi, ASV dzīvojošie kubieši rīko svinības

90 gadu vecumā mirušais Fidels Kastro bija viens no Aukstā kara laiku spilgtākajiem līderiem, taču pretrunīgi vērtēts. Viņa atbalstītāji Havanā ziņas par nāvi sagaidījuši ar asarām acīs, kamēr citviet rīkotas svinības.

Turpretī Maiami, kur mīt daudzi kubiešu trimdinieki, kuri režīma dēļ bijuši spiesti pamest komunistisko salu, par godu Kubas revolūcijas vadoņa nāvei sarīkojuši svinības.

“Mēs svinam, jo Kubai tagad ir nelielas izredzes beidzot kļūt brīvai. Mēs svinam to, ka ir aizgājis briesmonis, kurš iznīcināja manu valsti, nogalināja daudz cilvēku un iznīcināja daudzas ģimenes,” citēts Rafels Kruzs, kurš patlaban dzīvo Maiami.

Foto

Dažāda bijusi arī pasaules līderu reakcija. Par Kastro nāvi sēro Kubas sabiedroto valstu līderi. Pieminot viņa aiziešanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins Kastro nosaucis par “izcilu valstsvīru” un “laikmeta simbolu”. Bet, piemēram, Francijas prezidents Fransuā Olands savā paziņojumā norādījis, ka Kastro iemiesojis gan Kubas komunistiskās revolūcijas cerības, gan tās nesto vilšanos.

Fidels Kastro – vēsturiski foto

0 Komentāru