Komentāri
FOTO: Kā izskatās nebeidzamas bēgļu straumes?! Traģiski!
Foto: LETA-AFP

Tūkstošiem bēgļu no Tuvajiem austrumiem un Āfrikas jau ir ieradušies Eiropas Savienībā (ES), taču bēgļu straumes neapsīkst, un tūkstošiem sīriešu, irākiešu dodas bīstamajās bēgļu gaitās, lai atrastu patvērumu Eiropā. Foto aģentūras AFP fotogrāfam izdevies uzņemt foto galeriju no Horvātijas un Slovēnijas robežas ar nebeidzamām bēgļu straumēm.

Fotogrāfijās redzams, kā Horvātijas-Slovēnijas robežu šķērso veselas ģimenes – vecāki ar bērniem saguruši, taču mērķtiecīgi turpina savu ceļu. Nojaušams, ka dažbrīd bēgļiem ceļā stājas  policijas vienības, taču, piemēram, Horvātijas valdības pārstāvji jau pirms kāda laika paziņoja, ka tā ir izsmēlusi savus resursus kontrolēt imigrantu plūsmu. Dažbrīd bēgļiem tiek arī izlīdzēts ar segām un pārtiku. Savukārt ceļu nomalēs pēc bēgļiem paliek atkritumu kalni, kas vietējiem iedzīvotajiem, visticamāk, izraisa saprotamu nepatiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr ES politiķi cenšas rast risinājumu bēgļu krīzei. Līdztekus dažādiem piedāvājumiem, izskan arī daži eksotiski risinājumi. Piemēram, Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere pēc imigrantu skartās valsts provinces apmeklējuma, uzskata, ka jāveido ”Eiropas cietoksnis” ar to saprotot ES ārējās robežas izbūvēšanu.

Tiek vēstīts, ka šogad no Āfrikas un Tuvajiem austrumiem Eiropā ieradušies vairāk nekā 600 000 bēgļu, kuri tiks “sadalīti” starp ES valstīm.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl