Foto: Kā Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki pasaulē svin Lieldienas

30 komentāri
Foto: Kā Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki pasaulē svin Lieldienas
EPA / SCANPIX

Svētdien, 12.aprīlī, kristīgā baznīca svin Lieldienas – Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus, taču saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmiju, šogad vairākās pasaules valstīs noteikti strikti ierobežojumi ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tā piemēram, Latvijā Veselības ministrija īsi pirms brīvdienām ikvienam atgādināja: vīrusam nav brīvdienu – šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Savukārt Lietuvā Lieldienu nedēļas nogalē ierobežota iebraukšanu visās pilsētās, bet Austrālijā par māju pamešanu Lieldienās bez svarīga iemesla draud bargas sankcijas.

Strikti ierobežojumi noteikti arī citviet pasaulē, liekot cilvēkiem svētkus atzīmēt mājās, ievērojot noteiktos ierobežojumus. Portāls Skaties.lv piedāvā ielūkoties attēlos, kā Covid-19 pandēmijas laikā ļaudis daudzviet pasaulē atzīmē Lieldienas.

Iepriekš jau vēstīts, ka 12.aprīlī Lieldienas svin katoļi, luterāņi, baptisti un citi, savukārt pareizticīgie šos svētkus svinēs pēc nedēļas – 19.aprīlī.

Jaunā koronavīrusa upuru skaits pasaulē pārsniedzis 100 000, savukārt saslimuši vairāk nekā 1 700 000 cilvēku.