FOTO: Izpostītā Fukusima četrus gadus pēc katastrofas

Komentāri
FOTO: Izpostītā Fukusima četrus gadus pēc katastrofas
Foto: REUTERS/SCANPIX

Izpostītas un pamestas ēkas, melni maisi ar saindētu un radioaktīvu augsni, bojā gājušo piemiņas vietas, strādnieki, kas savāc radioaktīvos atkritumus, un vēl aizvien traģēdijas satricināti cilvēki – cunami un atomelektrostacijas (AES) katastrofas skartajā reģionā nekas vairs nav kā pirms traģēdijas.

Pēc pāris dienām apritēs tieši četri gadi, kopš cunami un tam sekojošā eksplozija Fukusimas Daiči atomelektrostacijā (AES) satricināja Japānu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl aizvien katru dienu Fukusimā redzamas strādnieku komandas, kas tīra ceļus, cērt krūmus, skrāpē nost saindēto augsnes kārtu un liek to melnos maisos, tīra radioaktīvo kārtu no pamesto māju sienām. Līdz ar to melni maisi, kuros atrodas šie atkritumi, ir ierasta parādība Fukusimas prefektūras ainavā.

Patlaban Japāna būvē arī radioaktīvo atkritumu uzglabāšanas vietu, taču daudzi iedzīvotāji nav ar to mierā. Piemēram, Okumas ciematā, kas atrodas pavisam netālu no eksplodējušās Daiči AES, iedzīvotāji uzskata, ka Japānas valdība plāno izmest aptuveni 30 miljonus tonnu radioaktīvo atkritumu ”viņu durvju priekšā”, ziņo aģentūra Reuters. Tāpat daudzi iedzīvotāji atteikušies pārdot sev piederošo zemi valdībai.

Piemēram, japānietis Norio Kimura cunami un tam sekojošajā AES eksplozijā zaudēja savu sievu, tēvu un septiņus gadus mazo meitu Junu (Yuna). Tagad viņš bažījas, ka varētu zaudēt arī sev piederošo zemi, kas atrodas traģēdijas skartajā zonā, kur valdība grasās būvēt radioaktīvo atkritumu glabātuvi.

Tajā pašā laikā ir arī tādi cilvēki, kas tic tam, ka valsts spēs sakopt apkārtni un reģions pēc 30 gadiem varētu tikt attīrīts, bet atkritumu uzglabāšanas vieta – slēgta.

Četru gadu laikā kopš katastrofas Japānas valsts kopumā ir ieguldījusi 15 miljardus ASV dolāru, lai samazinātu radiāciju.

Cunami un AES sprādziens satricināja Japānu 2011. gada 11. martā.

Skaties foto, kā tagad izskatās Fukusimā:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl