FOTO: Itāliju satricina pazemes grūdieni

0 Komentāru
FOTO: Itāliju satricina pazemes grūdieni
Foto: EPA/LETA

Stundas laikā Itālijas centrālo daļu trešdien, 18. janvārī, skārušas trīs spēcīgas zemestrīces. Pazemes grūdieni bija jūtami arī galvaspilsētā Romā, taču to epicentrs atradās reģionā, kur zemestrīce pērn prasīja 300 cilvēku dzīvības, nodarot plašus postījumus.

Pirmā zemestrīce satricināja Itāliju ap pusvienpadsmitiem no rīta pēc vietējā laika. 5,4 balles stipro pazemes grūdienu epicentrs bija Amatričes reģions, apmēram 100 kilometrus no galvaspilsētas Romas. Apmēram 50 minūtes vēlāk tai sekoja otra, 5,7 balles stipra zemestrīce, bet vēl 10 minūtes vēlāk – 5,3 balles stipra zemestrīce. Pazemes grūdienu radītā rezonanse bija labi jūtama arī galvaspilsētā Romā, kur amatpersonas pieņēma lēmumu apturēt un evakuēt metro, kā arī slēgt skolas. Daudzi iedzīvotāji nolēma negaidīt situācijas pasliktināšanos un evakuējās paši.

Tikmēr ārpus Romas ārkārtas dienesti ar helikopteriem veica situācijas izpēti ciematos, kas atrodas tuvāk pazemes grūdienu epicentram, nepilnus 7 kilometrus no Amatričes pilsētas, kas pērn augustā tika praktiski nolīdzināta līdz ar zemi. 24. augustā notikusī zemestrīce prasīja 300 cilvēku dzīvības, iznīcināja tūkstošiem ēku un uzņēmumu.

Kopš tā laika reģions piedzīvojis vairāk nekā 45 tūkstošus pēcgrūdienu, tai skaitā 6,6 balles stipru zemestrīci oktobrī – spēcīgāko, kādu Itālija piedzīvojusi pēdējo 36 gadu laikā. Seismiskā aktivitāte Itālijā nav retums – valsts atrodas uz Eirāzijas un Āfrikas tektonisko plātņu robežas – un zemestrīces parasti notiek, kad tās sakustas.

Foto

0 Komentāru