Komentāri
FOTO: Grieķija pamāj ardievas bēgļiem, kuri dodas tālāk uz Eiropu
Foto: EPA / LETA

Grieķijā sākta Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programma, kas paredz, ka daļa cilvēku jāuzņem arī Latvijai. Īpašā ceremonijā no Grieķijas šodien pārvesti pirmie 30 bēgļi – sešas ģimenes no Sīrijas un Irākas, kuru jaunā dzīvesvieta būs Luksemburga.

Sešas ģimenes no Sīrijas un Irākas, kas šodien devās prom no Grieķijas, ir pirmie cilvēki, ko Grieķija pārceļ bēgļu pārvietošanas programmā. Programmas uzsākšanas pasākumā smaidošie vecāki un bērni uzņēma pašbildes ar Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru, Eiropas Savienības imigrācijas komisāru Dimitri Avramopulu, kā arī Eiropas Parlamenta prezidentu Martinu Šulcu un Luksemburgas ārlietu ministru Žanu Aselbornu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šis ir tikai sākums. 30 no tiem tūkstošiem, kuri pametuši savas mājas – bēguši no kariem Sīrijā un Irākā, meklējot labāku dzīvi – ir tikai pile okeānā. Mēs gribam, lai šī pile kļūst par straumi un tad par solidaritātes un atbildības upi,” citēts Ciprs. Pēc ierašanās Luksemburgā pirmās divas dienas ģimenes uzturēsies reģistrācijas centrā, bet pēc tam tiks pārvietotas uz īslaicīgās uzturēšanas mītni, kur varasiestādes solījušas viņiem palīdzēt atrast skolu, mājas un darbu.

Skaties foto:

Visā Eiropas Savienībā šobrīd kopumā pārvietoti vien 116 cilvēki. 86 cilvēki bez lielas preses uzmanības pirms kāda laika tika pārvietoti no Itālijas, un 30 cilvēki īpašā ceremonijā šodien. Līdz ar to bēgļu pārvietošanas mehānisms, kura ietvaros arī Latvijai būs jāuzņem daļa cilvēku, ir sācies. Plāns paredz divu gadu laikā no Itālijas un Grieķijas uz citām dalībvalstīm pārvietot 160 000 imigrantu. Tiesa, šobrīd tikai 14 valstis ir piekritušas uzņemt 1418 cilvēkus.

“Ja mums ir jāizvieto, piemēram, miljons bēgļu starp 507 miljoniem savienības iedzīvotāju, – tad problēmu nav. Bet, ja mēs samazinām to valstu skaitu, kas piedalās, līdz dažām – tad tā kļūst par problēmu,” pauda Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs.

Četras Austrumeiropas dalībvalstis – Čehija, Slovākija, Ungārija un Rumānija – plānu ir noraidījušas, un tā vietā mudinājušas stiprināt savienības ārējās robežas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl