Komentāri

Grieķijas parlaments pēc garām debatēm naktī uz šodienu tomēr nobalsojis par trešo aizdevuma programmu, kas nozīmē, ka Atēnas ir apņēmušās īstenot aizdevēju pieprasīto nodokļu celšanu, pensiju samazināšanu un darba tirgus liberalizēšanu. Grieķi šos jaunumus uzņēma ar Molotova kokteiļiem un automašīnu dedzināšanu.

Pulkstenis jau bija pāri pusnaktij, kad Grieķijas parlaments bija izstrīdējušies, premjers Ciprs saņēmis pārmetumus par padošanos aizdevēju šantāžai, un deputāti tuvojās balsojumam, kad Ciprs teica savu pēdējo runu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cipra piekritēji cēlās kājās un aplaudēja, bet ielās tikmēr pieauga spriedze, un starp protestētājiem, kas visas dienas garumā bija piedalījušies mītiņos, sāka parādīties kapucēs un maskās tērptie, kuri apmētāja policiju ar Molotova kokteiļiem.

Par spīti tam parlaments tomēr pārliecinoši atbalstīja aizdevuma programmu.

Ciprs vajadzīgās balsis savāca opozīcijā pie proeiropeiskajām partijām, kuras pats, nākot pie varas, bija vainojis šādā politikā. Uzzinājuši par rezultātu, ielās sadursmēs ar policiju iesaistījās 12 000 cilvēku. Tika dedzinātas automašīnas un mesta asaru gāze.

Bet no rīta, kā nekas nebūtu bijis, pensionāri jau atkal pirmie drūzmējās pie bankomātiem, lai saņemtu savus iknedēļas 120 eiro.

Parlamenta balsojums nozīmē, ka Atēnas nu centīsies īstenot nodokļu celšanu un pensiju samazināšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl