FOTO: Doņeckā pēdējā gaitā izvada kaujinieku līderi “Motorolu”

1 komentārs
FOTO: Doņeckā pēdējā gaitā izvada kaujinieku līderi “Motorolu”
AFP/LETA

Tūkstošiem cilvēku Ukrainas austrumdaļas pilsētā Doņeckā trešdien pēdējā gaitā izvadīja separātistu komandieri Arsēniju Pavlovu.

Krievijas pilsonis Pavlovs, kurš plašāk bija pazīstams ar iesauku “Motorola”, tika uzspridzināts savas dzīvojamās mājas liftā.

Krievijas atbalstīto separātistu komandiera izvadīšana pēdējā gaitā pulcēja milzīgus cilvēku pūļus, kas bija ieradušies teikt ardievas savam varonim.

33 gadus vecais Arsēnijs Pavlovs, bijušais Krievijas armijas jūras kājnieks, kas esot piedalījies arī kaujas operācijās Čečenijā, jau kopš konflikta sākuma pievienojies Ukrainas separātistu rindām.

Neoficiāli izskanējis, ka Ukrainā viņš ieradies, jo viņam bijušas problēmas ar Krievijas policiju par zagta auto vadīšanu reibumā. Viņš vadīja bataljonu Sparta, kas iesaistījies kaujās ar Ukrainas valdības spēkiem vairākos karstajos punktos, tai skaitā – kaujā par Doņeckas lidostu.

Foto

Šovasar jūnijā pret viņu tika vērsts atentāta mēģinājums, taču Pavlovs tajā necieta. Svētdienas vakarā viņš gāja bojā sprādzienā savas mājas liftā kopā ar miesassargu. Pašpasludinātas Doņeckas Tautas republikas premjerministrs Aleksandrs Zaharčenko atentātā vaino Ukrainu un solījis atriebties.

To pašu skandēja arī pūlis Doņeckas centrā, kad caur to tika vests zārks ar komandiera mirstīgajām atliekām. Tikmēr Ukrainas amatpersonas noliedz saistību ar Pavlova nāvi, notikušajā vainojot Krievijas specvienības.

“Motorola” ir viens no vairākiem pirmās paaudzes Ukrainas separātistu līderiem, kas mīklainos apstākļos nogalināti pēdējā gada laikā. Daži avoti uzskata, ka atsevišķi bataljonu komandieri iesaistījušies savstarpējās cīņās par melnā tirgus kontroli.

Izskanējis arī viedoklis, ka Krievija vēlas tikt vaļā no tiem kaujiniekiem, kas vainojami kara noziegumos, tādā veidā piešķirot Ukrainas separātistiem daudz pieņemamāku sabiedrisko tēlu.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl