Komentāri
FOTO: Dienvidkorejā plosās MERS vīruss, ir bojāgājušie
Foto: AFP / LETA

Dienvidkorejā no SARS paveida – Tuvo Austrumu respiratorā sindroma koronavīrusa jeb MERS – pēc trešdienas datiem miruši jau deviņi cilvēki, ziņo Veselības ministrija, apstiprinot arī 13 jaunus saslimšanas gadījumus.

Pēdējie MERS upuri ir 75 gadus veca sieviete un 62 gadus vecs vīrietis. Viņi inficējās Samsunga medicīnas centrā Seulas dienvidos. Šajā slimnīcā konstatēts vislielākais skaits no visiem inficēšanās gadījumiem Dienvidkorejā, kur ar MERS inficējušies jau 108 cilvēki.

Tas ir lielākais MERS uzliesmojums, kāds izcēlies ārpus Saūda Arābijas, kur MERS tika konstatēts 2012. gada septembrī.

Līdzīgi SARS, tas rada dziļu plaušu infekciju, un pacienti cieš no augstas temperatūras, klepus un elpošanas traucējumiem. Tomēr atšķirībā no SARS ar MERS inficētajiem drīzumā rodas arī nieru darbības problēmas.

ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) apstiprinājusi vairāk nekā 400 nāves gadījumu no MERS un vairāk nekā 1000 laboratoriski apstiprinātu inficēšanās gadījumu. Slimība skārusi vairāk nekā 20 valstis, bet vissmagāk Saūda Arābiju.

Dienvidkorejā par pirmo inficēšanās gadījumu tika paziņots 20. maijā. Pacients bija kāds 68 gadus vecs vīrietis, kas bija nesen atgriezies no Saūda Arābijas.

Kopš tā laika karantīnā ievietoti vairāk nekā 2500 cilvēki, kas varētu būt bijuši pakļauti inficēšanās riskam, un drošības apsvērumu dēļ slēgti gandrīz 2000 mācību iestāžu.

Līdz šim Dienvidkorejā visos gadījumos inficēšanās notikusi slimnīcās, un amatpersonas uzstāj, ka slimība nav izplatījusies ārpus medicīnas iestādēm.

Pret MERS vakcīnas nav. PVO dati liecina, ka nomirst aptuveni 35% no inficētajiem cilvēkiem.

Lasi vēl