FOTO: cilvēki tetovējas, lai ziedotu trūkumā dzīvojošiem bērniem

Komentāri
FOTO: cilvēki tetovējas, lai ziedotu trūkumā dzīvojošiem bērniem
REUTERS/SCANPIX

Venecuēlā, kas cieš no dziļas ekonomiskās krīzes, līdz ar jaunā mācību gada sākšanos notikusi neparasta ziedojumu akcija. Lai palīdzētu trūkumā dzīvojošajiem skolēniem, tetovēšanas mākslinieki savus klientus aicinājuši norēķināties nevis ar naudu, bet ziedojot skolas piederumus.

Pagājušajā nedēļas nogalē 14 tetovēšanas mākslinieki Karakasā divas dienas ziedojuši savu laiku, lai palīdzētu aptuveni 500 skolēniem, kuri dzīvo lielā nabadzībā. Par darbu viņi nav prasījuši naudu. Klientiem bija jānorēķinās ar dažādiem piederumiem, ko var izmantot skolās.

Tetovēšana ir kļuvusi par modes lietu, un par klientu trūkumu šajā labdarības akcijā sūdzēties nevarēja. Pie jauna tetovējuma, apmaiņā pret ziedojumu nabadzīgajiem skolēniem, tika vairāki simti cilvēku.

Sākoties jaunajam mācību gadam, skolas solā Venecuēlā atgriezušies aptuveni 7,7 miljoni skolēnu. Taču, aizvien padziļinoties ekonomiskajai un politiskajai krīzei, iztikt kļūst aizvien grūtāk. Jo īpaši tie, kuri pelna minimālo algu, nespēj atļauties samaksāt gan par pārtiku, gan ceļa izdevumiem, gan savu bērnu skološanai nepieciešamajiem piederumiem – pildspalvām, pierakstu burtnīcām, grāmatām.

Venecuēla, kurā atrodas pasaules lielākās naftas rezerves, smagi cietusi no naftas cenu samazināšanās un šobrīd cīnās ar hiperinflāciju, ekonomikas kritumu, plašu noziedzību un korupciju, kā arī ar pieaugošu pārtikas un elektroenerģijas trūkumu.

Foto!

Lasi vēl