Komentāri
FOTO: bīstamā vētra Metjū izpostījusi Haiti un virzās gar ASV

Pēdējā desmitgadē spēcīgākā Karību reģiona viesuļvētra Metjū, burtiski izpostījusi daļu Haiti. Turpinot savu ceļu gar ASV piekrasti, vētras stiprums mazinājies, tomēr gandrīz trīs miljoni cilvēku aicināti meklēt drošāku patvērumu.

Vētras vissmagāk skartie Haiti reģioni gandrīz pilnībā nopostīti. Apkārt redzamas sagruvušas ēkas, plūdi un koki, kas izrauti ar visām saknēm. Novērotāji ziņo, ka Metjū skartajos rajonos sagrauti aptuveni 90% infrastruktūras. Pēc jaunākajiem datiem, Haiti miruši gandrīz 900 cilvēku, taču paredzams, ka bojāgājušo skaits varētu pieaugt. Glābēji vēl pūlas sasniegt daudzas apdzīvotās vietas, jo vairums ceļu ir izskaloti, vai uz tiem sakrituši koki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vētra bija briesmīga. Kā jūs redzat, tā sev līdzi aiznesa visu. Mūsu māja ir iznīcināta, viss ir zaudēts. Mēs pašlaik gaidām starptautisko palīdzību, lai atkal varam dzīvot mierā,” citēts kāds Haiti iedzīvotājs.

Foto

Tikmēr vētras epicentrs pakāpeniski virzās uz ziemeļiem, gar ASV piekrasti. Pat nenonākot līdz sauszemei, viesuļvētra nodarījusi vērā ņemamus postījumus Floridas un Dienvidkarolīnas štatiem. Lai gan tās spēks mazinājies, ASV prezidents Baraks Obama aicinājis visus iedzīvotājus, kuri saņēmuši evakuācijas aicinājumu, to ņemt vērā un doties uz drošu patvērumu. Pagaidām Floridā bojā gājuši četri cilvēki – nāvējoši izrādījušies krītoši koki. Gandrīz pusotrs miljons mājsaimniecību ASV dienvidaustrumu piekrastē atstāti bez elektrības.

Dienvidkarolīnas un Džordžijas iedzīvotāji vēl gatavojas vētrai, daudzi savas mājas jau atstājuši, citi nav pārliecināmi evakuēties. “Ja būs skaidrs, ka šī tropiskā vētra tiešām ir klāt, es nezinu – palikšu vai nepalikšu, man nav ne jausmas. Es varu pārbūvēt savu viesnīcu, man ir apdrošināšana. Tomēr es nevaru aizvietot savu, manu tuvinieku vai darbinieku dzīvības,” saka vietējās viesnīcas īpašnieks.

Meteorologi paredz, ka rītvakar viesuļvētra aizvirzīsies prom no ASV piekrastes un spēcīgais vējš mitēsies. Pēc pirmajiem aprēķiniem, dabas stihija jau tagad nodarījusi desmitiem miljardu dolāru lielus zaudējumus, taču postījumu apzināšana vēl turpinās.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl