Komentāri
FOTO: Balkāni vairs nespēj tikt galā ar nekontrolējamo migrantu invāziju
Foto: AFP / LETA

Eiropā turpina veidoties bēgļu sastrēgumi. Tūkstošiem bēgļu šobrīd ir iestrēguši Serbijas teritorijā pie robežas ar Horvātiju, Balkānu valstīm mēģinot risināt problēmas, ko radījis straujais patvēruma meklētāju pieplūdums.

Migranti pie Horvātijas robežas sāka pulcēties pēc tam, kad Ungārija slēdza savu dienvidu robežu, novirzot viņus uz Slovēniju. Taču Slovēnija vakar ieviesa ierobežojumus, atļaujot valsti šķērsot ne vairāk kā divarpus tūkstošiem migrantu dienā. Tas licis arī Horvātijai ieviest ierobežojumus, taču migrantu plūsma ir daudz straujāka. Daudzi no viņiem, gaidot savu kārtu, spiesti nakti pārlaist zem klajas debess ar ierobežotiem pārtikas resursiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

“Mēs izdalām lietusmēteļus, izdalām segas, izdalām cepumus un ūdeni. Mēs cenšamies palīdzēt kā vien ir iespējams, un citas organizācijas dara to pašu. Tikmēr organizācija ārsti bez robežām mēģina risināt daudzos saslimšanas gadījumus. Kā jūs redza,t šī ir krīze ir nopietna situācija. Pūlī ir sievietes ar bērniem, invalīdi, visi viņi ir šobrīd iestrēguši un robeža no Horvātijas puses ir slēgta,” teic ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Iroda Askarova.

Tagad galvenais migrantu ceļš ved caur Maķedoniju un Serbiju uz Horvātiju, tad caur Slovēniju un Austriju uz Vāciju, kura ir vēlamais galamērķis lielākajai daļai patvēruma meklētāju. Viņu vidū ir ne vien Sīrijas kara bēgļi, bet arī ekonomiskie migranti no citām Tuvo Austrumu valstīm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl