FOTO: ASV vēršas plašumā protesti pret policijas vardarbību

0 Komentāru
FOTO: ASV vēršas plašumā protesti pret policijas vardarbību
Foto: Scanpix

ASV vēršas plašumā protesta akcijas pret policistu vardarbību. Demonstrācijas daudzviet valstī sākās pēc diviem šonedēļ piedzīvotiem incidentiem Luiziānā un Minesotā, kur policisti nošāva divus melnādainos.

Lai gan demonstrācijas galvenokārt bijušas miermīlīgas, nav izticis arī bez incidentiem. Sadursmes ar policiju izcēlās protesta akcijas laikā Minesotas štatā. Policisti tika apmētāti ar akmeņiem, pudelēm un citiem priekšmetiem. Ievainojumus guvuši vismaz trīs likumsargi.

Lai izklīdinātu protestētājus, tika izmantota asaru gāze un gumijas lodes. Vairāki desmiti cilvēku arestēti. Saspringta situācija ir Dalasā, kur snaiperis šonedēļ nogalināja piecus policistus. Pieaugot saspīlējumam saistībā ar rasu naidu, vizīti Eiropā saīsinājis ASV prezidents Baraks Obama. Viņš ieradies Spānijā, bet pirms tam piedalījās NATO samitā Varšavā, kur apliecināja nelokāmu ASV apņemšanos aizsargāt savus sabiedrotos Eiropā.

Foto

“Šajā izaicinājumu pilnajā laikā, vēlos izmantot iespēju, lai skaidri apliecinātu to, kas nekad nemainīsies, un tā ir Savienoto Valstu nelokāmā apņemšanās aizsargāt Eiropu, stiprināt transatlantiskās attiecībās un sniegt ieguldījumu kopējā drošībā,” teic Obama.

0 Komentāru