FOTO: ASV notiek Trampa inaugurācijas ceremonija

0 Komentāru
FOTO: ASV notiek Trampa inaugurācijas ceremonija
FOTO: LETA

Visas pasaules uzmanība šodien piesaistīta ASV. Daudzu amerikāņu ilgi gaidītā diena ir klāt. Svinīgo amata zvērestu kalpot nācijai dos jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps.

Tramps ar sievu un bērniem Vašingtonā ieradās jau vakar vakarā. Vienā no inaugurācijas pasākumiem, uzrunājot amerikāņu tautu, Tramps solīja, ka pārmaiņas valstī sāksies jau no dienas pēc inaugurācijas.

”Šis ceļojums sākās pirms 18 mēnešiem. Man ir bijis daudz darāmā, bet vēl vairāk esat darījuši jūs. Es esmu tikai vēstnesis. Mēs visi esam noguruši. Ticiet man, es jūs visus mīlu, mums ir apnicis redzēt to, kas notiek, un mēs vēlamies redzēt pārmaiņas! Un tās sāksies jau rīt,” solīja Tramps.

Foto

Lai paši savām acīm redzētu vēsturisko varas maiņu, Baltajā namā Vašingtonā ieradušies interesenti no pat visattālākajiem valsts nostūriem. Tiek lēsts, ka 45. valsts prezidenta inaugurāciju pie Kapitolija ēkas klātienē vēros vismaz 900 tūkstoši iedzīvotāju.

Prezidenta inaugurācijas svinības Vašingtonā notiks stingros drošības apstākļos. Jau vairākas nedēļas Kapitolija un Baltā nama apkārtnē ieviesti pastiprināti drošības apstākļi, tostarp sauszemes, gaisa un ūdens patruļas.

Tramps svinīgo zvērestu nodos šodien īsi pirms pulksten septiņiem vakarā pēc Latvijas laika, roku turot uz tās pašas Bībeles, kas pirms pusotra gadsimta tika izmantota prezidenta Abrahama Linkolna inaugurācijas ceremonijā.

Video: Donalda Trampa runa (netulkota)

0 Komentāru