FOTO: ASV imperiālisma simbols Kubā – El Capitolio

Komentāri
FOTO: ASV imperiālisma simbols Kubā – El Capitolio
Foto: REUTERS/SCANPIX

Kubas Kapitolijs jeb El Capitolio, kas iepriekš bija viens no ASV imperiālisma simboliem valstī, šovasar atkal vēris vaļā durvis apmeklētājiem. Iepriekš tas bija slēgts.

Patlaban iespaidīgā ēka tiek renovēta, un tiek plānots, ka pēc tam tajā mājvieta būs komunistu valdībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Jau ziņojām, ka pēdējā laikā uzlabojušās ASV un Kubas attiecības. Abu valstu prezidenti tikās šā gada aprīlī. Vēl pirms tam Obama un Kastro sarokojās Nelsona Mandelas piemiņas ceremonijā Johannesburgā 2013. gadā, un viņi runājuši pa tālruni pirms decembra paziņojuma par apņemšanos panākt diplomātisko saišu atjaunošanu.

Kaut arī tikšanās aprīlī iezīmē svarīgu robežzīmi, ņemot vērā, ka neviens Kubas līderis nevienu Ameriku samitu līdz šim nav apmeklējis, Kubai un ASV vēl stāv priekšā vēstniecību atvēršana, turklāt janvārī sāktajās sarunās domstarpības ir acīmredzamas.

Kubas atrašanās Vašingtonas valstu-terorisma sponsoru sarakstā ir viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem ceļā uz diplomātisko attiecību atjaunošanu pilnā apjomā.

Pēdējās būtiskās ASV un Kubas līderu sarunas notika 1956. gadā Panamā, kad Dvaits Eizenhauers tikās ar Fulhensio Batistu, kuru pēc trim gadiem gāza Fidels Kastro.

Iedzīvotāju aptaujas vēsta, ka 59% amerikāņu atbalsta attiecību atjaunošanu ar Kubu.

Lasi vēl